Sākums » Jaunumi » Veiksmīgi nolēdzies uzņēmējdarbību veicinošs pasākumu cikls Ķekavas novadā

Veiksmīgi nolēdzies uzņēmējdarbību veicinošs pasākumu cikls Ķekavas novadā

Noslēdzies projekts „Uzņēmējdarbību veicinošs apmācību cikls ilgtspējīgas attīstības veicināšanai”, kuru realizēja Ķekavas novada uzņēmēju padome (ĶNUP) sadarbībā ar biedrību „Urbāna fonds izglītībai un zinātnei”.

Projekts ietvēra pasākumu sēriju, kas sastāvēja no trijiem pilnu dienu praktiski izglītojošiem pasākumiem. Pasākumu ciklā, kurā tika nodrošinātas lekcijas, veiksmīgu uzņēmēju pieredzes stāsti un praktiskas nodarbības, piedalījās 20 mazo uzņēmumu īpašnieki un jaunie uzņēmēji.

Projekta apmācību cikla programmā bija iekļautas gan lekcijas par dabas un kultūrvēsturiskā mantojuma izmantošanas iespējām uzņēmējdarbībā,  gan informācija par ilgtspējīgas saimniekošanas principiem, gan lekcijas un praktiskās nodarbības par projekta dalībnieku pašu izvēlētajām aktuālākajām tēmām. Pasākumā jaunajiem uzņēmējiem bija iespēja papildināt zināšanas par zīmolvedības nozīmi un digitālā mārketinga izmantošanu biznesa attīstībā, dzirdēt par aprites un bio ekonomikas, kā arī zaļo inovāciju attīstības aktualitātēm no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāves. Par ļoti noderīgām projekta dalībnieki atzina saņemtās atziņas projektu sagatavošanā/ realizācijā un informāciju par dažādajām finansu piesaistes iespējām uzņēmējdarbības attīstībā, kurās dalījās projektu vadītāja Inese Kukle.

Pasākumu ciklā savā uzņēmējdarbības pieredzē aktīvi dalījās arī ĶNUP valdes locekļi: Līga Broduža – sociālā uzņēmuma “Dabas zirgi” izveidotāja un vadītāja, Jolanta Māziņa – SIA “JOLLE” un zīmola “Krippu” idejas autore un izveidotāja, kā arī Ervīns Lasmanis – SIA „Zemgus Poligrāfijas Serviss” valdes priekšsēdētājs. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja uzklausīt arī  atziņas un pieredzes stāstus no virtuālā turgus „Svaigi.lv” izveidotājas Elīnas Novadas un grupas „Mammu kopstrāde” radītājas – zīmolvedes Diānas Ņikītinas.

Pasākuma cikla saturs un pieaicinātie lektori tika augstu novērtēti, lielākajai daļai no pasākuma dalībniekiem atzīstot, ka iegūtais pārsniedza sākotnēji iecerēto. Viena no dalībniecēm atzina: “Es pieteicos pasākumam, neko īpaši negaidot,… domāju, būs kārtējais seminārs, bet biju ļoti pārsteigta par saturu un ka katra diena bija tik piepildīta un vērtīga.”

Pasākumu dienai otrā daļa bija veltīta praktisku uzdevumu veikšanai un darbam grupās, kurās kouča Santas Ogriņas vadībā jaunie uzņēmēji un mazo uzņēmumu īpašnieki strādāja pie savas biznesa vīzijas un misijas, izvērtēja sava pakalpojuma/produkta stiprās un vājās puses, dziļāk iepazina savu mērķtirgu, izvērtēja potenciālos mārketinga kanālus un gatavoja uzņēmuma stratēģiju, kā arī izstrādāja nākamos soļus uzņēmējdarbības attīstībai tuvākajam gadam. Praktiskajās nodarbībās kā galvenais ieguvums tiek atzīmēta domu, prioritāšu sastrukturizēšana, skaidrs plāns un nākamie soļi biznesa idejas realizēšanai.

Projekta dalībniekiem bija arī iespēja saņemt individuālas koučinga sesijas uzņēmējdarbības atbalstam, kuras tika atzinīgi novērtētas. „Viena no pasākuma dalībniecēm atzina: „Tas man bija kaut kas jauns un izcils. Koučinga sesija palīdzēja atrisināt ne tikai biznesa jautājumus, bet arī privātos.”

Kā galvenos ieguvumus no pasākuma dalībnieki min gūto pārliecību, drosmi un iedvesmu turpināt iesākto, ticību sev un savam produktam/pakalpojumam un tam, ka ar mērķtiecīgu darbību var visu atrisināt.

Šī projekta ĶNUP koordinatore Līga Broduža un biedrības „Urbāna fonds” projekta vadītāja Inese Kukle atzīst: Mēs ticam, ka pasākuma dalībnieki ir soli tuvāk savu biznesa ieceru īstenošanai un projekts sekmēs Ķekavas novada ilgtspējīgu attīstību nākotnē!

Projekts tika realizēts VRG biedrības „Partnerība „Daugavkrasts” īstenotā Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020. gadam apakšpasākuma: 19.2 “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros.

Projektu līdzfinansēja Ķekavas novada pašvaldība.

Top
Mainīt izmēru