Sākums » Sadarbības projekti » DaugavAbasMalas » Uz satikšanos Ķegumā 25.oktobrī daugavieši aicina jauniešus!

Uz satikšanos Ķegumā 25.oktobrī daugavieši aicina jauniešus!

Fotogrāfijas autors Mārtiņš Vilcēns

Aicina daugaviešus uz Satikšanos Ķegumā!

Sadarbības projekta “DaugavAbasMalas” ietvaros biedrība “Zied zeme” oktobrī uzsāk konferenču ciklu ap Daugavu esošajās pašvaldībās ar mērķi uzlabot Latvijas lielākās upes baseina ekonomisko situāciju. 25.oktobrī Ķeguma Tautas namā (Ķeguma prospekts 4) no plkst.11:00 līdz plkst.16:00 notiks jau sestā daugaviešu Satikšanās. Uz šo konferenci īpaši aicināti Daugavas baseina jaunatnes nevalstisko organizāciju pārstāvji un jauniešu interešu grupas, kā arī ikviens cits interesents, lai kopīgi izspēlētu Daugavas upes baseina nākotni visās tā dimensijās un iepazītos ar aizvadīto konferenču rezultātiem.

Satikšanos iedvesmos ceļotājs Māris Resnis un Jauno zinātnieku apvienības pārstāvis dr. Romāns Putāns. Ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu, dalība konferencē jāreģistrē līdz 22.oktobrim plkst. 22:00. Plašāka informācija par konferenci un pieteikšanās – projekta mājaslapā daugavabasmalas.lv, kā arī Facebook lapā.

Kopumā oktobrī un decembrī notiek 8 “DaugavAbasMalas” Satikšanās, un katrai no konferencēm ir sava tēma, kas dod iespēju iedziļināties plašā jautājumu klāstā un risināt specifiskām mērķa grupām aktuālas problēmas. Uz pirmspēdējo – septīto –  konferenci 6.decembrī Ķekavas novadā tiek gaidīti vides speciālisti. Daugaviešu Satikšanās noslēgsies 11.decembrī Ikšķiles novadā ar kopīgu visu konferenču rezultātu izvērtēšanu un turpmāko rīcību noteikšanu.

Sadarbības projekts “DaugavAbasMalas” uzsākās šī gada vasarā ar tās pirmo posmu – unikālo Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīciju, kas ceļu pa Latvijas lielāko upi uzsāka 24.jūlijā tās augštecē, Latvijas – Baltkrievijas pierobežā, un noslēdzās Rīgā, pie Mangaļsalas bākas, un no jauna iezīmēja Daugavas laivotāju ceļu 350 km garumā. Pašlaik sadarbībā ar karšu izdevniecību “Jāņa sēta” top interaktīvā karte, kurā būs iezīmēts tūrisma ūdensceļš visā upes garumā, apstāšanās vietas, drošas Daugavas HES apiešanas vietas, 1km attālumā no abiem krastiem – kultūrvēsturiski apskates objekti un tūrisma pakalpojumu sniedzēji, kā arī būs pieejama informācija par upes tecējumu dažādos posmos.

Sadarbības projektu “DaugavAbasMalas” īsteno Publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied zeme” (www.ziedzeme.lv) sadarbībā ar 21 pašvaldību, 7 vietējās rīcības grupām un citiem stratēģiskajiem partneriem. Projektu atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests, finansē – Eiropas Lauksaimniecības Fonds lauku attīstībai.

Papildus informācija: Līga Ivanova, +371 26464686, liga.ivanova@inbox.lv

 

Top
Mainīt izmēru