Sākums » Jaunumi » Lauku partnerība „Upe 8” ciemojās pie biedrības „Partnerība Daugavkrasts”

Lauku partnerība „Upe 8” ciemojās pie biedrības „Partnerība Daugavkrasts”

Saules apspīdēta un pirmo sārto kļavlapu apspīdēta pienāca sestdiena, 19.septembris, kad viesos pie biedrības „Partnerība Daugavkrasts” ciemojās Jaunpils dārzkopji un Lauku partnerības „Upe 8” biedri un kolēģi. Apciemojuši rīta pusē Bulduru dārzkopības tehnikumu, kur norisinājās ikgadējā „Rudens stādu parāde”, kolēģi un domubiedri no lauku partnerības „Upe 8” draudzīgi devās apciemot Ķekavas novadā esošo biedrību „Partnerība Daugavkrasts”, kur viņus sagaidīja biedrības „Partnerība Daugavkrasts” valdes priekšsēdētājs Māris Belovs. Tālākais ceļš veda ciemos pie Ķekavas un Daugmales puses zemniekiem, uzņēmējiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem.

Vispirms mēs kopīgi apmeklējām SIA „Skvoša dārzs” izveidoto skvoša klubu „Zanzibāra” – vietu, kur jauni uzņēmēji no Ķekavas izveidoja skvoša klubu ar atbilstošiem skvoša kortiem, atpūtas zonu, kā arī Leader programmas ietvaros ir iesnieguši projektu par teritorijas labiekārtošanu un bērnu rotaļu laukumu iekārtošanu.

Tālāk, no skvoša dārza, devāmies pie Annas Šmites, kura pazīstama kā garšaugu audzētāja, kas audzē dažāda veida garšaugus jau 13 gadus, un apgādā ar tiem ne tikai Mārtiņu Rītiņu, bet arī lielu daļu pārējos šefpavārus un Rīgas glaunākos restorānus. Nepilna hektāra lielajā dārziņā dobēs un rindās virknējās 6 šķirņu piparmētras, vairākas bazilika šķirnes, timiāns, majorāns, raudene,rukola, daudz dažādu veidu salātu, ārstniecības augu, ķirbju, dažādu dārzeņu un ziedu. Uzzinājām daudz jauna un interesanta par garšaugu izmantošanu ikdienā gan virtuvē, veidojot kulinārijas brīnumus, gan arī ārstniecībā. Viesošanās beigās ikviens, kas vēlējās varēja iegādāties par simbolisku samaksu aso piparu virtenīti, podiņu ar asajiem pipariem vai šokolādes piparmētru dēstus.

Tālāk mūs ceļš veda uz Daugmali, lai iepazītos ar mājas zoodārzu „Mežavairogi” – vietu, kur meža ielokā, jauna ģimene pirms dažiem gadiem izveidoja privāto mājas zoodārzu. Šobrīd mājas zoodārzā mīt mājas sesks, aitas, Kamerūnas kazas, truši, vilks, vairākas lapsas, trīs lāču meitenes un murkšķis, kurš nu jau bija devies ziemas miegā, kā jau silto zemju iemītniekam pieklājas. Viesojoties mājas zoo, uzzinājām arī daudz jauna – piemēram, ka pasaulē ar katru gadu samazinās vilku skaits, jo lielu daļu no tā saucamā vilku bara veido klaiņojoši suņi, vai arī to, ka krustojot polārlapsu ar rudo lapsu, rezultātā bērni ir ar raibu un pūkainu kažoku. Un vai jūs zinājāt, ka lācis skrienot īsajā distancēs spēj attīstīt lielāku ātrumu kā sacīkšu zirgs? Vēl tikai jāpiebilst, ka paralēli mājas zoodārzam saimniecībā tiek veidota suņu patversme, un nākotnē ir plānots izveidot modernu, un prasībām atbilstošu dzīvnieku patversmi.

Paviesojušies mājas zoodārzā, tālāk devāmies ciemos pie Daugmales mazpulkiem, kur mūs laipni uzņēma Daugmales mazpulku vadītāja, kas izrādīja Daugmales mazpulku telpas un iepazīstināja ar Daugmales vēsturi. No mazpulkiem atpakaļ Rīgas virzienā braucām pie dāliju selekcionāra A.Baroniņa, kurš 1 ha platībā audzē – 600 (!) šķirņu dālijas, turklāt visas šķirnes viņš zin no galvas. Viesojoties, krāšņajā, rudenīgām krāsām pārņemtajā dāliju saimniecībā, ikviens varēja ne tikai apskatīt visas 600 dāliju šķirnes, bet arī uzzināt kā pareizi uzglabāt grieztos ziedus, kā transportēt puķes, kad un kā stādīt, kopt un novākt dālijas.

Kad saule jau ieņēma savu vietu aiz horizonta un pamazām sāka satumst, lēnām sākām atvadīties no Ķekavas un viesi pamazām devās mājupceļā uz Jaunpili.

Māris Belovs

 

Top
Mainīt izmēru