Sākums » Jaunumi » Tikāmies Katlakalnā, lai runātu par iedzīvotāju kopienas veidošanu

Tikāmies Katlakalnā, lai runātu par iedzīvotāju kopienas veidošanu

Augusta vidū Katlakalna Tautas namā uz sarunu par iedzīvotāju kopienu veidošanu aicinājām Katlakalna, Rāmavas un Ziedoņa iedzīvotājus. Rezultātā interesanta un uz darbiem vedinoša diskusija mums izvērtās ar aktīvākajiem Katlakalna iedzīvotājiem.

Prieks par to, ka saruna par iedzīvotāju kopienu veidošanu ir devusi startu turpmākajām aktivitātēm, un FaceBook jau ir izveidota kopienas grupa (https://www.facebook.com/groups/641190160969208), kurā var pieteikties ikviens interesents, kuram ir vēlme darboties iepriekš minēto apdzīvoto vietu dzīvesvietas kvalitātes uzlabošanā.

Lai rosinātu darbošanos, turpinājumā apkopojums par idejām, domām, ierosinājumiem, kuri izskanēja sarunā par iedzīvotāju kopienu veidošanu Katlakalna Tautas namā:

 • ir saceltas daudz jaunas privātmājas, kurās dzīvo jaunienācēji Katlakalnā, Rāmavā un Ziedoņos, no kuriem vairākums strādā Rīgā un kuri līdz šim nav iesaistījušies aktivitātēs. Kā uzrunāt, ieinteresēt un iesaistīt šos iedzīvotājus?
 • ir arī Katlakalna dzimtas, kuras šeit dzīvo jau paaudzēs, ir savstarpēji pazīstamas, un tāpēc zina, kas notiek Katlakalnā, jo uzzina informāciju viens no otra.
 • jāveido vēlme un ieradums līdzdarboties.
 • kā informēt un ieinteresēt par kopīgajiem pasākumiem? Kas ir pareizie informācijas kanāli: sludinājumu dēļi, pastkastītes, sociālo tīklu konti vai kas cits, lai sasniegtu pēc iespējas vairāk iedzīvotājus? Bibliotēka kā informācijas centrs?
 • šobrīd Katlakalnam ir aktuāli risināt dažādus, ar infrastruktūru saistītus jautājumus: skola, bērnudārzs, ielu kvalitāte. Nav arī pietiekami attīstīta brīvā laika pavadīšanas un pakalpojumu infrastruktūra: bērnu laukumi, sporta laukumi, skeitparks, brīvdabas estrāde, pasts, u.c.
 • Katlakalns ir ļoti laba vieta “ģimenes loģistikai”.
 • pateicoties Tautas namam, ir bagātīga kultūras dzīve, tikai vietējie maz ieinteresēti notiekošajā.
 • ir jau bijuši labi piemēri kā Katlakalna iedzīvotāji spēj mobilizēties jautājumu risināšanai, piemēram, Pļavniekkalna sākumskolas jautājums.
 • nepieciešams aktivizēt pašvaldības darbu projektu jautājumos, īpaši publiskās privātās partnerības projekti, ar kuriem iespējams atrisināt dažādas infrastruktūras problēmas.
 • no Katlakalna iedzīvotājiem visaktīvākie ir seniori, ar kuru palīdzību arī varētu rosināt daudzas aktivitātes.
 • pozitīvi ir tas, ka dažādām iedzīvotāju aktivitātēm ir pieejamas telpas Katlakalna Tautas namā.
 • Lai iedzīvotāju kopiena veidotos un tiktu pārstāvēts gan Katlakalns, gan apdzīvotās vietas ap Katlakalnu, no katra ciematiņa vajadzētu vismaz vienu pārstāvi, kurš tad tālāk informē pārējos iedzīvotājus par notiekošo.

Tikšanās ar Katlakalna, Rāmavas un Ziedoņa iedzīvotājiem notika biedrības “Partnerība Daugavkrasts” realizētā projekta „Ceļa karte iedzīvotāju kopienu stiprināšanai”, projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MIC/041, ietvaros. Projekts tiek īstenots programmas “NVO fonds” ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 

#NVOFonds2022

 

 

Top
Mainīt izmēru