Sākums » Jaunumi » Svinam ģimenes svētkus Ķekavas novadā!

Svinam ģimenes svētkus Ķekavas novadā!

Ķekavas novada biedrības un iedzīvotāju kopienas apvienojas kopīgu ģimeņu svētku radīšanā un aicina ikvienu iedzīvotāju uz pasākumiem: Mātes diena (Mežiniekos), Bērnu diena (Baldonē) un Tēva diena (Daugmalē).

Pirmais pasākums – Mātes diena jau pavisam drīz – 14.maijā no pulksten 14.00, “Mežauļi”, Ķekavas pagasts!

Un jau nākamā mēneša sākumā – 4.jūnijā sekos Bērnu diena Baldonē, Mercendarbes muižas apkārtnē!

Biedrība “Mežinieku apkaimes attīstībai”, kura ir aizsākums Mežinieku kopienai un šogad svin jau 10.pastāvēšanas jubileju, iniciējusi projektu un saņēmusi finansējumu ģimenes pasākumiem, kuri norisināsies trīs dažādās novada apdzīvotās vietās: Mežiniekos, Baldonē un Daugmalē.

Pasākumu organizēšanā Mežinieku kopiena sadarbosies ar biedrību “Partnerība Daugavkrasts”, Baldones pensionāru biedrību Sābri un apkaimes biedrību “Darām Daugmalei”, kā arī svētku pasākumu norisē būs iesaistītas vēl citas novada biedrības, uzņēmēji, aktīvi un radoši iedzīvotāji.

Pasākumu ciklā no maija līdz septembrim tiks organizēti trīs tematiski atšķirīgi un tai pašā laikā ģimenes vienojoši un iedzīvotāju sadarbību un kopdarbību veicinoši pasākumi. Katrs pasākums būs saistīts ar ģimenei svinamu dienu: Mātes, Bērnu aizsardzības un Tēva. Veidojot svinamajai dienai piemērotu programmu, akcentēsim katra “gaviļnieka” lomu ģimenē, iekļaujot pasākumā atbilstošas aktivitātes, nodarbes, kas saistās attiecīgi ar māti, bērnu un tēvu, piemēram, radošās darbnīcas, komandu spēles, sporta aktivitātes, rotaļas, sadziedāšanās, kopīgi veidotus mākslas darbus, kā arī ievīsim latviskās tradīcijas pasākuma aktivitātēs.

Visu pasākumu motīvs: kopīga svētku svinēšana, radošums, katra ģimenes locekļa unikalitāte, sadarbības stiprināšana, savstarpēja kopības sajūta un socializēšanās iedzīvotāju kopienā.

Mātes diena Mežiniekos, organizētājs biedrība “Mežinieku apkaimes attīstībai”

14.maijs pl.14.00, “Mežauļi”, Ķekavas pagasts

Māte ģimenē mums saistās ar ģimenes dvēseli, ar šūpļu dziesmām, ar maigumu, ar ģimenes pavarda turētāju. Māte mums nosaka ģimenes emocionālo gaisotni, tāpēc pasākumā latviskās tradīcijās dziedāsim un iesim rotaļās, kopīgi kursim pavardu, cepsim maizi, un dažādās meistarklasēs gatavosim mazas mīļlietiņas mammai.

Bērnu diena Baldonē, organizētājs Baldones pensionāru biedrība Sābri

4.jūnijs pl.13.00, Mercendarbes muižas apkārtne, Baldones pagasts

Lai ģimene darbotos kā vienots mehānisms, bērns tajā justos vajadzīgs un atbalstīts, ir nepieciešama sadarbība, sapratne, katra ģimenes locekļa lomas apzināšanās un atbalsts. Tāpēc Bērnu dienā darbosimies kopīgi dažādās meistarklasēs, neatkarīgi no prasmju līmeņa veidojot, radot un izzinot, kā arī darbosimies aktīvi dažādās spēlēs. Tiks akcentēta sadarbība, veidojot vienu kopēju dabas materiālu paklāju/ gleznu. Savukārt Mercendarbes muižā tiks uzburta pasaka, un dota iespēja bērniem izpausties muzikāli.

Tēva diena Daugmalē, organizētājs apkaimes biedrība “Darām Daugmalei”

3.septembris pl.13.00, Daugmales multifunkcionālā centra apkārtne, Daugmale

Tēvi mums vairāk saistās ar spēcīgu atbalstu, pleca sajūtu un spēku. Vīrišķajai enerģijai piemīt sāncensības gars, vēlme konkurēt, būt spēcīgam, tāpēc šajā dienā koncentrēsimies uz sportiskām aktivitātēm, rīkojot ģimeņu sporta spēles, kur ne tikai fiziskais spēks ir būtisks, bet arī ģimenes kopēja sadarbība, sapratne, saliedētība.

Esam aktīvi un atbalstām iedzīvotāju kopienu veidotos svētkus! Arī Tavai ģimenei ir jābūt šeit!

 

Projektu “Ķekavas novada kopienu sadarbība ģimenes vērtību stiprināšanā” finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Projekta mērķis ir veidot ģimenēm draudzīgāku vidi Ķekavas novadā un sekmēt sabiedrības līdzdalību, kopienu sadarbību, kopīgi organizējot trīs dažādus ģimeņu svētkus jeb pasākumus.

Top
Mainīt izmēru