Sākums » Jaunumi » Skolēnu konkursa laureāti izmēģinājuši savus radītos maršrutus

Skolēnu konkursa laureāti izmēģinājuši savus radītos maršrutus

Lai veicinātu LEADER sadarbības projekta „Tūrisms kopā” novados esošo tūrisma objektu atpazīstamību, kā arī bērnu un jauniešu interesi par sava novada un kaimiņu novadu tūrisma piedāvājumu, no š.g. 17.februāra līdz 15.martam Mārupes, Olaines, Babītes, Ķekavas, Ozolnieku un Jelgavas novadu skolu audzēkņi tikai aicināti sastādīt vienas dienas tūrisma maršrutu, kādā ar savu klasi gribētu doties. Pavisam kopā tika saņemti 34 pieteikumi, no visu sešu projektā iesaistīto novadu vispārējās izglītības iestādēm. Vislielākā konkurence bija tieši sākumskolas (1.-4.kl.) klašu grupā, kurā par uzvarētāja statusu sacentās 19 konkursa pieteikumi. Nedaudz mazāk – 13 pieteikumu tika saņemts pamatskolas (5.-9.kl.) klašu grupā. Savukārt, tikai divas, un kā atzina žūrijas locekļi, ļoti līdzvērtīgā kvalitātē aizpildītas konkursa pieteikuma anketas, tika saņemtas vidusskolas grupā.

Konkursa laureātiem savos braucienos bija plānots doties jau pavasarī, uzreiz pēc rezultātu izziņošanas, bet Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumu dēļ, tie notika tikai septembra sākumā un ar nelielām izmaiņām sākotnējos plānos. 1.-4.klašu grupā uzvarēja Ķekavas vidusskolas 2.d klase (šobrīd 3.d klase) ar tūrisma maršrutu “Piedzīvojums” un apmeklēja zirgu stalli „Zirgzandales”, Aviācijas muzeju un Olaines Mežaparku. Pēc brauciena skolēni bija sajūsmā un kā atzina kāds no tiem: „Zirgzandalēs man ļoti patika zirgu ķemmēšana un ka varēja jāt ar tiem. Aviācijas muzejā man patika lielās lidmašīnas, jo es tās redzēju pirmo reizi savā mūžā. Olaines Mežaparks bija dikti liels un tajā bija daudz atrakciju!” 5.-9.klašu grupā uzvarēja Elejas vidusskolas 8.a klase (šobrīd 9.a klase) ar tūrisma maršrutu “Kā mēs braucām profesijas lūkoties” un viesojās Olaines Vēstures un mākslas muzejā, LU Rododendru selekcijas un izmēģinājuma audzētavā “Babīte”, Annas Koku skolā (sākotnēji tika plānots uzņēmums MADARA Cosmetic, bet tas šobrīd ir pārtraucis ekskursiju nodrošināšanu) un Šitake sēņu audzētavu „Trubenieki”. Profesiju lūkošanās skolēniem bija veiksmīga, jo paši saka: „Šis brauciens ir ļoti izdevies. Pēc mūsu uzskatiem vislabakā vieta bija Rododendru selekcijas dārzs Babītē. Gids bija ļoti aizrautīgs, aktīvs un viņam patika tas, ar ko viņš nodarbojas. Annas koku skolā iepazināmies tuvāk ar galdnieka, arborista un ainavu dizainera profesijām un paši iejutāmies tajā visā. Trubeniekos nogaršojām šitaki sēņu zupu, maizi un sviestu, kā arī ar interesi noklausījāmies Jāņa Volksona stāstījumu par viņa neatlaidību, uzsākot jauno biznesu. Arī mēs paši daudz iemācījamies, rakstot pieteikumu konkursam. Kopumā dalība šajā konkursā paplašināja mūsu zināšanas un parādīja, cik patiesībā daudz dažādu profesiju un iespēju ir mūsu rokās.” 10.-12.klašu grupā uzvarēja Kalnciema vidusskolas 10.klase (šobrīd 11.klase) ar tūrisma maršrutu “No laukiem uz pilsētu”. „Brauciens bija izglītojošs, no kura varēja daudz ko iemācīties un uzzināt jaunu, gan ar spriedzīti peintbolā. Braucot mājās visiem sejā bija liels smaids, pārrunājot visu, ko bija piedzīvojuši brauciena laikā,” tā kāds skolēns. Klase apmeklēja Aviācijas muzeju, Olaines Vēstures un mākslas muzeju un spēlēja peintbolu Mārupes peintbola parkā.

Braucieni noritēja bez starpgadījumiem un ievērojot visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Ar mērķi sadarboties un vienotām mārketinga aktivitātēm popularizēt kopēju atpūtas piedāvājumu teritoriju iedzīvotājiem un viesiem, projektā „Tūrisms kopā” apvienojušies seši Pierīgas novadi. Projektu īsteno vietējās rīcības grupas – biedrības „Pierīgas Partnerība”, Lauku partnerība „Lielupe” un partnerība „Daugavkrasts” – kopā ar pārstāvēto novadu pašvaldībām – Mārupes, Olaines, Babītes, Ķekavas, Ozolnieku un Jelgavas.

Projekts „Tūrisms kopā” (17-00-A019.332-000005) tiek īstenots Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākumā „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība”.

Top
Mainīt izmēru