Sākums » Jaunumi » Sadarbojoties novada nevalstiskajām organizācijām, veiksmīgi aizvadīti divi ģimenes svētku pasākumi

Sadarbojoties novada nevalstiskajām organizācijām, veiksmīgi aizvadīti divi ģimenes svētku pasākumi

Pasākumu cikla “Svinam ģimenes svētkus Ķekavas novadā!” ietvaros veiksmīgi aizvadīti divi no trijiem ģimenes vērtību godināšanai paredzētajiem pasākumiem: Mātes diena, kuru organizēja biedrība “Mežinieku kopienas attīstībai”, un Bērnu diena, kuras organizators bija Baldones pensionāru biedrība “Sābri” ar komandu.

Vēl 3.septembrī no pl.13.00 svinēsim Tēva dienu, kura norisināsies Daugmales multifunkcionālā centra apkārtnē. Tās organizētājs – apkaimes biedrība “Darām Daugmalei” aicina visas Ķekavas novada ģimenes piedalīties Tēva dienai veltītajā pasākumā!

Biedrība “Mežinieku apkaimes attīstībai” pirmo reizi projektu realizē ārpus savas – Mežinieku apkaimes, pieaicinot sadarbības partnerus: Baldones pensionāru biedrību “Sābri”, apkaimes biedrību “Darām Daugmalei” un biedrību “Partnerība Daugavkrasts”, lai svētkus ienestu arī citās novada apkaimēs. Projekta “Ķekavas novada kopienu sadarbība ģimenes vērtību stiprināšanā” pirmie divi pasākumi ir parādījuši, ka ir izveidojusies vērtīga un stabila sadarbība, un visas biedrības kopā spēj vienoties un noorganizēt kupli apmeklētus, sirsnīgus un piepildītus svētku pasākumus, par kuriem saņemtas pozitīvas atsauksmes no to apmeklētājiem. Gan Mātes dienas, gan Bērnu dienas pasākums, spītējot vēsajiem laika apstākļiem, pulcināja paprāvu dalībnieku skaitu – virs 150 apmeklētājiem katrs.

Mātes dienai veltītie svētki, kuru organizators bija Mežinieku kopiena, ģimeniskā atmosfērā norisinājās 14.maijā. Svētkos piedalījās lieli un mazi dalībnieki gan no Mežinieku apkaimes, gan tuvākām un tālākām Ķekavas novada vietām.

Bērni darbojās dažādās, bērniem paredzētās radošās darbnīcās, gan iemēģinot dažādu mūzikas instrumentu skanējumu, gan gatavojot pārsteiguma dāvaniņas māmiņām. Tikmēr māmiņas apguva autentisku ukraiņu vareņiku pagatavošanu, ko nodrošināja Mazais vagoniņš (SIA Aluna) un tēvi rosījās pie ugunskura vietām, lai pēcāk visa ģimene varētu gatavot Mežinieku tradicionālās “puļķīšu maizītes”, kā arī mieloties ar citiem gardumiem. Pasākuma laikā neiztrūka arī Mežiniekiem raksturīgā dziedāšana, dejošana un rotaļās iešana ar muzikantiem no kapelas Brička.

Aizvadītajā svētdienā, 4.jūnijā, norisinājās Bērnu dienai veltītais pasākums Mercendarbes muižas apkārtnē, kuru organizēja Baldones pensionāru biedrība “Sābri” ar saviem palīgiem un atbalstītājiem.

Baldones muzeja, kurš arī bija viens no pasākuma organizatoru komandas, pārstāvji par pasākumu saka: “4. jūnijā Mercendarbes muižā aizvadījām priekpilnu, jautru un ģimenisku pasākumu – “Bērnu diena Baldonē”. Pasākuma laikā katram bija iespēja mīļot zirgus no staļļa Bērīts, pētīt muzeju, gleznot lielformāta gleznu – esam vienoti, kura tiks izvietota Baldones pastaigu takās, aust uz stellēm draudzības paklāju, kas saglabāsies muzejā, dziedāt, taisīt ziepes no dabiskiem materiāliem kopā ar Kazas Laukos, veidot Baldones vāveres no papīra, iepazīties ar Reģionālās pašvaldības policijas darbu un atcerēties par drošību vasarā, piedalīties spaiņbolā un kriketā, kā arī baudīt gardu zupu uz ugunskura.”

Abu pasākumu organizatori saka lielu paldies visiem dalībniekiem par aktīvo līdzdarbošanos pasākumos un visi kopā aicinām uz Tēva dienai veltītu sportisku pasākumu 3.septembrī Daugmalē!

Pasākumi tiek organizēti biedrības “Mežinieku apkaimes attīstībai” realizētā projekta “Ķekavas novada kopienu sadarbība ģimenes vērtību stiprināšanā” ietvaros, sadarbībā ar biedrību “Partnerība Daugavkrasts”, Baldones pensionāru biedrību “Sābri” un apkaimes biedrību “Darām Daugmalei”. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 

Top
Mainīt izmēru