Sākums » Sadarbības projekti » (sa)DARBĪBA » POP-UP pasākums Saulkrastos stiprina sadarbību starp Rīgas reģiona uzņēmējiem

POP-UP pasākums Saulkrastos stiprina sadarbību starp Rīgas reģiona uzņēmējiem

Šī gada 14. jūnijā Saulkrastos norisinājās noslēdzošais POP-UP pasākums Rīgas reģiona uzņēmējiem – “KOPĀ BŪS AUGT!”. Pasākums bija veltīts sadarbības veidošanai starp Rīgas reģiona uzņēmējiem. Dalībnieki devās pie Saulkrastu uzņēmējiem, lai iepazītos ar viņu darbību un uzklausītu pieredzes stāstus. Pēc šīs tūres dalībnieki aktīvi piedalījās praktiskajās darbnīcās un citās aktivitātēs, kas bija vērstas uz iespēju un sadarbību veidošanu.

Biznesa sadarbību veidošana prasa gan zināšanas, gan laiku un telpu. Pasākuma programma bija rūpīgi izplānota, lai veicinātu uzņēmēju savstarpējo iepazīšanos, pieredzes apmaiņu un jaunu sadarbību veidošanu sava biznesa attīstībai.

Dalībniekiem bija iespēja gūt iedvesmu un pieredzi no Saulkrastu uzņēmumiem – “Zivju grozs”,  Saulkrastu velosipēdu muzejs un Skultes jahtklubs, kuri darbojas gan tūrisma jomā, gan katrs savā specializācijā, un kuri, pateicoties veiksmīgai sadarbības veidošanai, ir piedzīvojuši nozīmīgu biznesa attīstību. Pasākuma galvenā daļa noritēja biznesa treneres Vitas Brakovskas vadībā, kura dalībniekus iesaistīja vairākās aktivitātēs, kas veicināja sadarbību un ideju apmaiņu. Pieredzē par sadarbību veidošanu dalījās: Jānis Baltačs un Krapes uzņēmēji (Krapes muižas viedā ciema kopienas pārstāvis), Aiva Vancāne (Pierīgas tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētāja). Pasākuma turpinājumā dalībnieki piedalījās interaktīvā iepazīšanās spēlē, kas palīdzēja ātrāk un efektīvāk veidot jaunus kontaktus, veidoja diskusijas par uzņēmējdarbības izaicinājumiem un to risinājumiem, daloties ar personīgiem pieredzes stāstiem. Pasākuma noslēgumā uzņēmēji piedalījās partnerību ideju “tirgū”, kur prezentēja savas sadarbības idejas un meklēja potenciālos partnerus, radot jaunus biznesa kontaktus un iespējas.

Kopumā pasākuma dalībnieki atzina, ka pasākums bija lieliska iespēja ne tikai iepazīties ar vietējiem uzņēmumiem un to darbības veiksmes stāstiem, bet arī veidot jaunus kontaktus un sadarbības. Dalībnieki īpaši novērtēja praktiskās darbnīcas un tīkla veidošanas aktivitātes, kas palīdzēja radīt jaunas biznesa iespējas un iegūt vērtīgus padomus no pieredzējušiem uzņēmējiem un ekspertiem. Pasākums veicināja kopības sajūtu un iedvesmoja turpmākai uzņēmējdarbības attīstībai, kā arī sniedza dalībniekiem jaunas idejas un motivāciju turpmākai izaugsmei.

Pasākuma apmeklētājs  Māris Logins (SIA “Giline for life”) dalās savos iespaidos: “”Pasākuma ietvaros ir izveidojies sadarbības piedāvājums un iegūti jauni kontakti. Pats būtiskākais, ka ir iespēja iepazīstināt ar savu produktu, cerot uz nākotnes sadarbībām. Šie pasākumi palīdz paplašināt paziņu loku, iepazīstināt ar savu produktu, un kādā brīdī sadarbība noteikti izveidosies, pat ja tas notiks pēc pasākuma. Savukārt iepriekšējos POP-UP pasākumos apskatītās tēmas vai nu deva jaunas zināšanas, vai atsvaidzināja jau esošās, un nekad nevar zināt, kad šīs zināšanas pēkšņi noderēs.”

Pasākuma iepazīšanās un ideju ģenerēšanas daļas vadītāja, biznesa trenere Vita Brakovska: “Šajā vakarā uzņēmēji saprata, cik svarīgi ir apmeklēt šādus pasākumus, jo tie veicina sadarbību, ļauj apspriest aktuālus jautājumus un radīt jaunas idejas. Pasākuma mērķis ir sasniegts – mēs tīklojāmies, iepazināmies un radījām. Ir būtiski, ka iepazīstam viens otru un pēc tam veidojam sadarbības pēc interesēm. Šis vakars parādīja, cik daudzveidīgi ir uzņēmumi un cik unikāli ir katrs no tiem.”

Pasākuma apmeklētāja Daiga Zaiceva (zīmols “Dreiling”) ir piedalījusies trīs POP-UP pasākumos, un atzina, ka visi ir devuši ļoti lielu pieredzi. Ir izveidojusies sadarbība, iegūti daudz vērtīgi kontakti un iepazīti jauni cilvēki. Kontakti ir pats galvenais, ko Daiga vēlējās iegūt. Aprunājoties ar cilvēkiem, var saprast, ka neesi viens ar savām problēmām, un kopīgi var meklēt risinājumus.

2024.gadā projekta “(sa)DARBĪBA: uzņēmēju sadarbības ekosistēmas stiprināšana” ietvaros Pierīgas reģionā norisinājās 6 Pop-Up pasākumi, izzinot vai iepazīstinot ar uzņēmumiem, kuri darbojas saskaņā ar ilgtspējīgiem un inovatīviem darbības risinājumiem. Kopumā pasākumos piedalījušies vairāk kā 200 dalībnieki no Rīgas reģiona novadiem.

Aktivitātēs turpināsim ar publicitāti par ilgtspējīgiem un inovatīviem darbības risinājumiem Rīgas reģiona uzņēmēju ikdienā, savukārt rudens pusē ar uzņēmēju sadarbību veicinošiem pasākumiem. Sekojiet līdz informācijai!

Aktivitāte notiek LEADER sadarbības projekta “(sa)DARBĪBA: uzņēmēju sadarbības ekosistēmas stiprināšana” (Nr. 23-00-A019.332-000003), ko īsteno biedrība “Partnerība Daugavkrasts” sadarbībā ar piecām vietējās rīcības grupām – biedrībām “Pierīgas partnerība”, “Jūras zeme”, “Ropažu Garkalnes partnerība”, “Stopiņu Salaspils Partnerība” un “Publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied zeme” Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020.gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros. Vairāk par projektu: https://ej.uz/sa_DARBIBA

 

Papildus informācija:

Projekta vadītāja Aiga Smiltāne

E-pasts: info@daugavkrasts.lv

Tālrunis: +371 25418113

 

Top
Mainīt izmēru