Sākums » Sadarbības projekti » (sa)DARBĪBA » POP-UP pasākums “KOPĀ BŪS AUGT!” veiksmīgi pulcē Rīgas reģiona uzņēmējus un rada jaunas sadarbības iespējas

POP-UP pasākums “KOPĀ BŪS AUGT!” veiksmīgi pulcē Rīgas reģiona uzņēmējus un rada jaunas sadarbības iespējas

Ar lielu interesentu skaitu šī gada 18. janvārī Lielvārdē norisinājies pirmais no sešiem POP-UP pasākumiem Rīgas reģiona uzņēmējiem – “KOPĀ BŪS AUGT!”. Pasākumā pulcējās vairāk kā 30 uzņēmēji no Rīgas reģiona, lai smeltos jaunas zināšanas, iedvesmu, veidot jaunas sadarbības, dzirdētu labās prakses piemērus par ilgtspējīgiem un inovatīviem risinājumiem, kā arī iepazītos ar Ogres novada uzņēmumiem, kuriem rūp sociālā atbildība un digitalizācija biznesā.

Pasākuma tēma un galvenais jautājumus, uz kuru kopā meklējām atbildes “Vai bizness ir kas svarīgāks par naudu?”. Dienas programmu atklāja Lūšu dzimtas dravas “Lūšu drava” saimnieki Jānis un Lelde Lūši, kuri dalījās savā stāsta par sociālo atbildību un digitalizāciju biznesā, kā arī apmeklētājiem ļāva izzināt medus ražošanas procesu un pašiem padarboties ar medus produktu gatavošanu. Pasākuma vadītāja Līga Broduža dalībniekus iepazīstināja ar sociālās atbildības definīciju un būtību, rādītājiem, mērķiem, kas norāda uz to, ka uzņēmums darbojas kā sociāli atbildīgs. Dalībnieki uzklausīja ogrēnietes Zanes Bērziņas stāstu par savu sociālo uzņēmumu “Vilbers”, kas specializējas apģērba ražošanā cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tāpat ar stāstu par sociālo atbildību dalījās Ogres novada uzņēmuma “Fazer Latvija” pārstāve Elīne Liepiņa. Pasākuma noslēgumā dalībnieki vakariņoja, iepazinās, tīklojās un veidoja jaunas sadarbības.

Kopumā pasākuma dalībnieki atzina, ka tēma – sociālā atbildība, ir svarīga ikvienam uzņēmumam: gan mazam, gan lielam, kurš domā par ilgtspējīgu darbību. Un arī tās virzieni var būt dažādi – gan darbinieku motivēšana un iesaistīšana, pēc iespējas labvēlīgu un patīkamu darba apstākļu radīšana, gan kopumā uzņēmuma darbības virzīšana ar atbildību pret vidi, apkārtējiem, klientiem, u.c. faktoriem.

Pasākuma apmeklētāja Monika Sīle (SIA “22 un 22”) dalījās savās emocijās: “Uz pasākumu nācu, lai iepazītos ar uzņēmīgiem cilvēkiem, papriecātos un iedvesmotos no viņu darbības un idejām. Ikdienā uzņēmēji strādā katrs par sevi, dara, attīstās, brīžiem pakrīt. Tāpēc svarīgi reizi pa reizei piedalīties šādos pasākumos, kur var smelties atbalstu un spēku. Esam sociālais uzņēmums, tādēļ esmu gatava arī citiem palīdzēt izprast tā būtību, kā arī praktisko veidošanas procesu, iedvesmot, atbalstīt un dot padomus tiem, kuri ir sociālās uzņēmējdarbības veidošanas procesā.”

Pasākuma apmeklētāja Santa Valtere (SIA “Logit”) atzina, ka pasākums patīkami pārsteidza, jo bija ne tikai uzņēmēji no vietējā novada, bet arī no citiem Rīgas reģiona novadiem. Tas sniedza iespēju ne tikai apskatīt un salīdzināt uzņēmējdarbības vidi dažādos novados, bet arī iepazīt jaunus klientus un iespējamus sadarbības partnerus.

Ļoti jaudīgs pasākums, daudz dažādi kontakti un iespējas, faktiski šeit ir izveidots uzņēmēju klāsteris. Dabūju to, ko nebiju gaidījis no pasākuma: iespējams nākošo sadarbības partneri 3D printēšanā,” dalījās ar prieku par iegūto pieredzi pasākuma apmeklētājs Vents Strautmanis (SIA “Boards You”).

2024.gadā projekta “(sa)DARBĪBA: uzņēmēju sadarbības ekosistēmas stiprināšana” ietvaros Pierīgas reģionā plānoti 6 Pop-Up pasākumi, izzinot vai iepazīstinot ar uzņēmumiem, kuri darbojas saskaņā ar ilgtspējīgiem un inovatīviem darbības risinājumiem. Nākamais POP-UP pasākums gaidāms 22.februārī Ropažu novadā.

Aktivitāte notiek LEADER sadarbības projekta “(sa)DARBĪBA: uzņēmēju sadarbības ekosistēmas stiprināšana” (Nr. 23-00-A019.332-000003), ko īsteno biedrība “Partnerība Daugavkrasts” sadarbībā ar piecām vietējās rīcības grupām – biedrībām “Pierīgas partnerība”, “Jūras zeme”, “Ropažu Garkalnes partnerība”, “Stopiņu Salaspils Partnerība” un “Publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied zeme” Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020.gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros. Vairāk par projektu: https://ej.uz/sa_DARBIBA

 

Top
Mainīt izmēru