Arvien biežāk medijos var pamanīt sociālos uzņēmējus, kas kādam varētu būt kas jauns un rada daudz jautājumus: kas ir sociālā uzņēmējdarbība? Ar ko tā atšķiras no parasta uzņēmuma? Vai manā biznesa idejā, manā uzņēmumā varētu būt sociāla uzņēmuma iezīmes?
24.septembrī, Lielvircavas muižā, Platones pagastā, Jelgavas novadā norisināsies darbnīca „Bizness + Sociālais mērķis = sociālā uzņēmējdarbība”, kur vienas dienas laikā varēs gan satikt nozares ekspertus un esošus uzņēmējus, gan rast atbildes uz daudzajiem neskaidrajiem jautājumiem.
Darbnīca veidota LEADER sadarbības projekta “Veiksmīgs sociālais uzņēmējs lauku teritorijā” ietvaros, tāpēc, kā skaidro Partnerības Daugavkrasts, kas ir vadošā partnerība šajā projektā, administratīvā vadītāja Aiga Smiltāne “Šis ir pirmais pasākums secīgā notikumu ciklā, kas norisināsies vairāk kā gada garumā visu projektā iesaistīto partnerību teritorijās ar mērķi iedvesmot, iedrošināt, apmācīt un atbalstīt topošos sociālos uzņēmējus. Jo nereti tam, lai taptu jauns uzņēmums, ir vajadzīgas papildus zināšanas, atbalsts, citu uzņēmēju iedvesmas stāsti.”
Elīna Immere, sociālās uzņēmējdarbības vēstniece Kurzemē, biedrības “Kurzemes NVO centrs” valdes locekle, aicina uz pasākumu katru, kurš grib uzzināt vairāk: “Dienas plāns veidots tā, lai būtu patiesi dinamisks – mēs noskaidrosim ne tikai to, kas ir sociālā uzņēmējdarbība, kādas ir tai pieejamās atbalsta iespējas Latvijā, bet arī izzināsim šīs jomas nianses un ielūkosimies esošu sociālo uzņēmumu ikdienas dzīvē.”
SIA “RB cafe”, “Mobilizing”, “Sonido” un “Mammām un tētiem” ir četri jau esoši sociālie uzņēmumi, kuru vadītāji stāstīs, kā spēruši pirmos soļus uzņēmējdarbībā, ar kādām grūtībām sastapušies, kas ir tas, kas palīdz strādāt ikdienā.
“Aicinām arī tos, kuriem ir ideja par to, kā ar uzņēmējdarbības palīdzību varētu risināt kādu konkrētu problēmu. Darbnīcās pēcpusdienā norisināsies sociālā biznesa mini laboratorija, kur kopā ar nozares ekspertiem un esošiem uzņēmējiem būs iespēja strādāt pie savas idejas attīstības, izmantojot sociālā biznesa modeļa kanvu. Jo, lai saprastu, cik veiksmīga varētu būt ideja, vispirms jāatbild uz daudziem jautājumiem, piemēram, vai ir skaidri identificējams sociālais mērķis vai uzņēmuma darbība radīs pozitīvu sociālo ietekmi?”, stāsta sociālās uzņēmējdarbības vēstniece Līga Broduža.
Pieteikšanās darbnīcai līdz 20. septembrim: http://ejuz.lv/vrgsu
Pasākums ir bez maksas.
Projektu realizē biedrība “Partnerība Daugavkrasts”, biedrība “Lauku partnerība Lielupe”, biedrība “Darīsim paši!”, biedrība “SATEKA”, biedrība “Pierīgas partnerība”.
Projekts „Veiksmīgs sociālais uzņēmējs lauku teritorijā”, projekta Nr.19-00-A019.332-000009, tiek īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros.