Sākums » Sadarbības projekti » ExitRīga » Pierīgas tūrisma nozares pārstāvji tiekas, lai kopīgi strādātu pie EXIT RIGA reģiona zīmola digitālās komunikācijas stratēģijas

Pierīgas tūrisma nozares pārstāvji tiekas, lai kopīgi strādātu pie EXIT RIGA reģiona zīmola digitālās komunikācijas stratēģijas

13.septembrī, Olaines kopstrādes telpās, fokusgrupā “Kvalitatīva satura veidošana sociālajos tīklos” tikās Pierīgas reģiona tūrisma nozares pārstāvji – Pierīgas tūrisma asociācija un tās biedru pašvaldību tūrisma speciālisti, uzņēmēji un vietējās rīcības grupas.

Pašlaik norit darbs pie Pierīgas vienotā tūrisma zīmola EXIT RIGA digitālās komunikācijas stratēģijas izstrādes, ar mērķi veicināt reģiona tūrisma piedāvājuma atpazīstamību un sasniegt plašāku auditoriju. Profesionālam ‘’skatam no malas’’ piesaistīta arī sociālo mediju marketinga aģentūru “KLIK KLIK”, kura veikusi EXIT RIGA sociālo kanālu izvērtējumu, ieskatījusies reģiona spēcīgāko konkurenti marketinga aktivitātēs un palīdz kopīgiem spēkiem izstrādāt efektīvāku komunikācijas plānu nākošajam 2024.gadam.

Pasākuma ietvaros tika izvērtēti EXTI RIGA komunikācijas rīki – mājaslapa www.exitriga.lv, FB un Instagram konti, pārrunāti dažādi knifi un triki ikdienas darba uzlabošanai, kā arī gūta iedvesma no kaimiņu galamērķu labās prakses piemēriem, ieskatoties, Rīgas, Siguldas, Jūrmalas, Enter Gauja un citos spilgtu Latvijas tūrisma galamērķu sociālajos kanālos un aktivitātēs. Tika secināts, ka daļa no panākumu atslēgas sekmīgam sociālajam marketingam ir ciešāka sadarbība EXIT RIGA reģionā iesaistīto pušu starpā un aktivitāšu koordinēšana, biežāka apmaiņa ar informāciju, kā arī arvien drosmīgas un radošas idejas. Fokusgrupas ietvaros tika skatīts, kāds EXIT RIGA gadu gaitā radītais saturs uzrunājis visielāko auditoriju, īpaši izceļoties nesenajai 2022./2023.gada Pierīgas apceļošanas akcijai ‘’Dabas Apļi’’. Statistika parāda arī to, ka lielākā daļa auditorijas ir sievietes, liekot secināt, ka dāmas biežāk kā kungi ir brīvdienu plānu veidotājas. Izvērtējot konkurentu aktivitātes redzams, ka katram no tiem ir savas spilgtās puses un pieeja auditorijas piesaistei. Kāds no tūrisma reģioniem sociālajos kanālos stāsta par saviem uzņēmējiem un dalās ar cilvēkstāstiem tūrisma jomā, cits runā par tūrisma aktualitātēm velkot paralēles ar citiem aktuāliem tā brīža notikumiem Latvijā vai pasaulē. Ir galamērķi, kas strādā uz īpaši prasīgu auditoriju, izvēlas tikai augstas kvalitātes foto attēlus un tulko saturu svešvalodās, kamēr citi sazinās ar saviem sekotājiem tikai latviešu valodā vai svešvalodu izmanto periodiski ārzemju auditorijai mērķētās kampaņās. Kā norādīja ‘’KLIK KLIK’’ pārstāvji EXIT RIGA reģions var izcelties gan pieejot tūrisma marketingam ar humora devu, gan aktīvi iesaistoties mijiedarbībā ar sekotāju. Svarīgi rūpīgi pārdomāt un regulāri pārskatīt kā reģions pats sevi ‘’pieteicis’’ un raksturojis sociālajos kanālos – vai apraksts atbilst tā brīža tēlam un mērķiem, kā arī ieskatīties no kurienes cilvēki visbiežāk nonāk šajos kanālos. Pasākumā noslēgumā, labās prakses piemēru iedvesmoti dalībnieku izstrādāja virkni lielisku ideju 2024.gada EXIT RIGA komunikācijas plānam, kā arī iedvesmojās ciešāk sadarboties nākotnē ‘’KLIK KLIK’’ ieteikumu īstenošanai.

Fokusgrupas noslēgumā, dalībnieki izmantoja iespēju, Olaines pašvaldības speciālistu pavadībā, apskatīt vairākus Olaines pilsētas tūrisma objektus – Mežaparku un bērnu pilsētiņu, kā arī Olaines Vēstures un mākslas muzeju ar tam tuvumā esošo ārvides ekspozīciju ‘’Pirmā pasaules kara vēstures izziņas maršruts’’. Paldies Olaines kolēģiem par uzņemšanu un atkārtotu apliecinājumu, ka tepat Pierīgā ir iespējams radīt lieliskas vietas savu iedzīvotāju brīvā laika pavadīšanai un vēstures vērtību saglabāšanai.

EXIT RIGA tūrisma reģiona zīmola digitālās komunikācijas stratēģija tiek izstrādāta Pierīgas reģiona tūrisma konkurētspējas paaugstināšanas projekta “Pierīgas tūrisma reģiona konkurētspējas paaugstināšana ar ilgtspējīgiem un digitālajiem risinājumiem” (Nr. 23-00-A019.332-000002), ko īsteno biedrība “Pierīgas partnerība” Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšprogrammā „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība”. Paralēli jau uzsākts darbs pie projekta nākošajām aktivitātēm, viena no kurām ir Pierīgas tūrisma mobilās aplikācijas izstrāde. Novembra sākumā notiks apmācības tūrisma pakalpojuma sniedzējiem, kurā tiks prezentēta gan EXIT RĪGA digitālā stratēģija, gan būs iespēja uzzināt par jaunajiem digitālajiem risinājumiem.  Aktuālajai informācijai seko līdzi www.exitriga.lv un EXIT RĪGA sociālajos kontos.

Informāciju sagatavoja

projekta vadītāja: Elīna Brigmane,

elina.brigmane@inbox.lv

Top
Mainīt izmēru