Sākums » Sadarbības projekti » (sa)DARBĪBA » Piektais POP-UP pasākums Rīgas reģiona uzņēmējiem norisinājās Doles salā

Piektais POP-UP pasākums Rīgas reģiona uzņēmējiem norisinājās Doles salā

16.maijā pavasarīgās noskaņās Doles salā uzņēmuma “Doles tējas” teritorijā norisinājās piektais POP-UP (sa)darbības pasākums “KOPĀ BŪS AUGT!” Rīgas reģiona uzņēmējiem. Pasākuma tēma: bioekonomika un īsās piegādes ķēdes bija pulcējusi kuplu interesentu skaitu, un diskusijas, kas norisinājās pēc pieredzes un iedvesmas stāstiem, un nobeigumā tīklošanās sadaļā, norādīja uz tēmas aktualitāti.

Pasākumā pieredzes un iedvesmas stāsti par saimniekošanu ar bioekonomikas metodēm un īso piegādes ķēžu piemēriem no Doles tējas, Dreiling, Ķekavas novada tiešās pirkšanās pulciņa mijās ar praktiskiem piemēriem par sadarbības iespējām mājražotājiem, lauksaimniecības produkcijas ražotājiem un citiem interesentiem. Ar savu pieredzi produkcijas piegādēm skolu ēdinātājiem un kaimiņu ražotāju apvienošanu, lai nodrošinātu piegāžu apjomus, dalijās bioloģiskās saimniecības vadītāja Liene Muceniece no Ogres novada, aicinot sanākušos iesaistīties un kopīgi risināt jautājumus, kas saistīti ar ēdināšanas iepirkumiem izglītības iestādēm, u.c. valsts un pašvaldības iestādēm. Savukārt uzņēmums IziPizi stāstīja par savu pieredzi un sadarbības iespējām mazajiem un vidējiem uzņēmējiem, organizējot produkcijas piegādes patērētājiem.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Stratēģijas un komercattīstības direktores Agneses Radželes – Šulces uzstāšanās par tēmu “Kopdarbības nozīme bioekonomikas veicināšanā”, kurā lektore runāja gan par bioekonomikas aspektu, gan īso piegādes ķēžu nozīmi vietējo lauksaimniecības produkcijas ražotāju un mājražotāju attīstībā, ietvēra praktiskus piemērus no citu valstu pieredzes, kā arī faktus un iespējas, kā šīs jomas varētu attīstīt tepat Latvijā.

Diskusijas, kas raisijās dalībnieku starpā, kā arī tīklošanās laikā apspriestie jautājumi, norādīja uz šī pasākuma tēmas aktualitāti un nepieciešamību turpināt konkrētu risinājumu un sadarbības iespēju meklēšanu, iesaistot dažādas puses: gan valsts un pašvaldību iestādes, gan ēdinātājus un patērētājus, gan pašus ražotājus. Tīklošanās laikā jau tika atrunātas vairākas idejas par turpmāko kopā sanākšanu un sadarbību veidošanu.

Noslēdzošais POP-UP pasākumu cikla “KOPĀ BŪS AUGT!” pasākums norisināsies jau 14.jūnijā Saulkrastos, un tajā paši dalībnieki varēs stāstīt savus sadarbības stāstus, tādejādi veicinot un veidojot arī savstarpējo sadarbību pasākuma dalībnieku starpā.

Pasākumi organizēti LEADER sadarbības projekta “(sa)DARBĪBA: uzņēmēju sadarbības ekosistēmas stiprināšana” (Nr. 23-00-A019.332-000003), ko īsteno biedrība “Partnerība Daugavkrasts” sadarbībā ar piecām vietējās rīcības grupām – biedrībām “Pierīgas partnerība”, “Jūras zeme”, “Ropažu Garkalnes partnerība”, “Stopiņu Salaspils Partnerība” un “Publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied zeme” Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020.gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros. Vairāk par projektu: https://ej.uz/sa_DARBIBA

 

Papildus informācija:

Projekts “(sa)DARBĪBA: uzņēmēju sadarbības ekosistēmas stiprināšana”

Projekta vadītāja: Aiga Smiltāne

E-pasts: info@daugavkrasts.lv

Tālrunis: +371 25418113

 

Top
Mainīt izmēru