Sākums » Jaunumi » Piecu mēnešu mentoringa programmas sociālajiem uzņēmējiem veiksmes stāsts – reģistrēti divi jauni sociālie uzņēmumi

Piecu mēnešu mentoringa programmas sociālajiem uzņēmējiem veiksmes stāsts – reģistrēti divi jauni sociālie uzņēmumi

LEADER sadarbības projekta “Veiksmīgs sociālais uzņēmējs lauku teritorijā” ietvaros tika realizēta piecu mēnešu mentoringa programma topošajiem un jaunajiem sociālajiem uzņēmējiem, kā rezultātā tikuši reģistrēti divi jauni sociālie uzņēmumi – SIA “BenefitPro” un SIA “Atbalsta centrs “Citāds Es””.

Sociālā uzņēmējdarbība ir uzņēmējdarbības veids, kurā apvienojas divas šķietami nesavienojamas lietas – sociālā misija un uzņēmējdarbība. Mentoringa programmas ietvaros piecu mēnešus garumā dažādu sociālās uzņēmējdarbības ideju autori grupu un individuālās sesijās attīstīja 15 sociālās uzņēmējdarbības idejas, no kurām divas uzsākušas savu darbību jau kā Labklājības ministrijas reģistrā reģistrēti sociālie uzņēmumi.

SIA “BenefitPro” Jelgavas novadā radīts, lai piedāvātu kvalitatīvu iespēju fiziskās aktivitātēs sevi noslogot gan bērniem, gan pieaugušajiem. Labsajūtas bāzē BENEFIT iespējams izkopt stāju baletā, pārvarēt bailes akrobātikā, izmēģināt dažādas sev piemērotas nodarbības. Pieaugušie šeit var gan jogot, gan dejot zumbu, baletu, antigravity jogu, kā arī nostiprināt muskuļus TRX siksnās. Siltākā laikā ir iespēja apmeklēt arī āra treniņus – TRX, Antigravity, gongu meditācija u.c.

“BenefitPro” dibinātāja Ilze Ragovska-Bērziņa dalās savā pieredzē par dalību mentoringa programmā:  “Programma deva pārliecību par biznesa idejas nozīmīgo lomu sabiedrības izaugsmē un integrācijā. Tā deva noderīgus zināšanas un instrumentus, kā realizēt ideju, lai tā būtu arī dzīvotspējīga no biznesa viedokļa. Ļāva sastrukturizēt darāmos darbus. Gūstot iedvesmu no mentoringa programmā apgūtajām tēmām un ieguldot lielu darbu, šī gada martā ieguvām sociālā uzņēmuma statusu.”

Savukārt, otrs uzņēmums, “Atbalsta centrs “Citāds Es”, kas atrodas Olaines novadā, piedāvā īslaicīgu bērnu un jauniešu pieskatīšanas pakalpojumu, speciālistu konsultācijas grupām un individuāli, kā arī “Jauno ģimeņu” draudzības istabu – telpu kopā būšanai, kas iekārtota harmoniski, lai ģimenes ar mazuļiem justos komfortabli.

Projekts „Veiksmīgs sociālais uzņēmējs lauku teritorijā”, projekta Nr.19-00-A019.332-000009, tiek īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros. Projekta realizācijā iesaistījušās vietējās rīcības grupas – biedrības “Partnerība Daugavkrasts”, “Pierīgas partnerība”, “Darīsim paši!”, “Lauku partnerība Lielupe” un “SATEKA”.

Top
Mainīt izmēru