Sākums » Jaunumi » Paskaidrojums par spēli “that’s eUrope“

Paskaidrojums par spēli “that’s eUrope“

Eiropas spēlē “that’s eUrope“ interneta tiešsaistē mācību stundās vienlaicīgi tiekas divas klases vai jauniešu grupas no Eiropas Savienības viena pret otru. Spēlei var pieteikties laika periodā no 20.10.2010 līdz 31.08.2011.

Lai pieteiktos uz spēli katrai komandai nepieciešama parole, kas tiek automātiski piešķirta pēc komandas reģistrācijas interneta adresē www.european-online-learning.eu/registration. Ar to pašu paroli ir  iespējams reģistrēt vairāku spēļu datumus.Lai veiksmīgāk sagatavotos spēlei, katrai komandai kā kontaktpersonai ir jābūt skolotājam vai grupas līderim.

Lai varētu darboties, nepieciešams  dators ar interneta pieslēgumu un projektors. Katrā spēlē piedalās divas komandas, no kurām katrai ir jāatbild uz 12 jautājumiem par Eiropu. Par katru jautājumu ir dotas trīs iespējamās atbildes, no kurām dalībnieki izvēlas pareizo. Tēmas:   Eiropas Savienība, Eiropas Parlaments, jaunieši un Eiropa, Eiropa un kultūra, Eiropas Savienība un tās pilsoņi un Eiropas Savienības 27 dalībvalstis.

Spēlē ir divas grūtības pakāpes. Sākot ar sesto jautājumu līmenis paaugstinās. Abas komandas pēc kārtas atbild uz jautājumu, bet jautājumu var piedāvāt arī saviem oponentiem. Par pareizo atbildi ir viens punkts. Atbildēm dots konkrēts laiks un tas tiek ieskaitīts rezultātā.

Mūsu mājas lapā www.european-online-learning.eu ir informācija, kas nodrošina dažus  padomus  par spēlē apskatāmajām tēmām. Tā kā šī Eiropas spēle “that’s eUrope“ ir jauns un interesants mācīšanas veids, aicinām par to informēt iespējami daudz dalībnieku.

Piedalīšanās spēlē “that’s eUrope“ var notikt tikai pēc iepriekšējas pieteikšanās, rezervējot konkrētu laiku! Katrai komandai ir jāaizpilda tiešsaistes rezervācija par tikšanos. Dienā kad notiek spēle, katrai komandai ir 10 minūtes laika pirms spēles uzsākšanas, lai pārliecinātos, vai ir interneta pieslēgums, vai viss ir gatavs spēlei.  Pēc tam abas komandas   iepazīstas savā starpā. Komandām ir 10 minūtes savstarpējai čatošanai. Pirms sāk atbildes uz pirmo jautājumu, katrai komandai ir jāizvēlas valoda, kurā vēlaties atbildēt uz jautājumiem. Spēli var spēlēt šādās valodās: bulgāru, vācu, angļu, franču, itāļu, latviešu, lietuviešu, poļu, rumāņu,
slovēņu, slovāku, spāņu un ungāru.

Pēc pirmajiem sešiem jautājumiem parādīsies zīme, kura paziņos, ka sākas grūtāka pakāpe. Pēc 12 jautājuma viktorīna beidzas ar īsu  ceremoniju un komandām ir vēl viena iespēja, lai īsi patērzētu vienai ar otru.

Ja rodas tāda situācija, kad uz konkrēto laiku ir reģistrēta tikai viena komanda, tad tā komanda, kas spēlē, automātiski jau ir uzvarētāja. Gadījumā, ja rodas problēmas ar sistēmu,  interneta pieslēgumu, bet komanda ir uzsākusi spēli, komanda automātiski tiek ievadīta kā uzvarētāja. Komandai ir  iespēja pieteikties uz citu  datumu jaunai spēlei.

Top
Mainīt izmēru