Pašiem savs seriāls!

Projekta “Eko Ziemeļos” jeb “Eko North” īstenošana uzsākās jau 2019.gada janvārī, kad biedrība ”Ropažu Garkalnes partnerība” sadarbībā ar partneriem no Latvijas – biedrībām “Partnerība Daugavkrasts” un “Lauku Attīstības Partnerība” uzsāka īstenot projektu 15 -20 gadus jauniem jauniešiem, kura mērķis bija veicināt uzņēmējdarbības prasmju apgūšanu jauniešu vidū, tai skaitā iepazīstinot ar labo praksi: “zaļās” uzņēmējdarbības pieredzi partneru teritorijās. Projekta starptautiskie partneri ir vietējās rīcības grupas no trīs Eiropas Savienības dalībvalstīm: Somijas, Polijas un Igaunijas.

Viens no projekta rezultātiem – radīta īsfilma.

Projektu uzsākot, sadarbībā ar jauniešu komandu bijām plānojuši, ka mācību un iedvesmas video materiāls jeb īsfilma “Kā es radu uzņēmumu” taps pamazām, līdz ar katras aktivitātes, semināra vai nometnes īstenošanu. Taču 2020.gads nāca izaicinājumu pilns, un visas klātienes apmācības, semināri, pieredzes apmaiņas un nometnes bija jāatliek uz nezināmu laiku, kā vēlāk izrādījās, tās nevarēja notikt nemaz.

Sadarbībā ar nelielu jauniešu grupu, kuri cieši bija apņēmušies novest iesākto līdz galam – Asnāti, Dāvidu, Andri, Elizabeti, Krišjāni, Anniju un kinorežisoru Pēteri Rozīti turpinājās darbs pie īsfilmas tapšanas. Tika radīti “story board” un scenārijs, kurš filmēšanas ierobežojumu dēļ tika vairākkārt mainīts.

Taču neskatoties uz visiem sarežģījumiem, neparedzētiem izaicinājumiem ir tapis fantastisks seriāls “Kā izveidot uzņēmumu” jauniešu auditorijai, kas kalpos kā mācību materiāls, lai pašmācības ceļā, vai pedagogu mudināts jaunietis tiktu iedrošināts un spētu izveidot savu pirmo uzņēmumu. Projekta partneru mājaslapās atrodamas arī darba lapas pedagogiem, kas atvieglo mācīšanās procesu.

Seriāls “Kā izveidot uzņēmumu” ir pilnībā jauniešu komandas darbs: gan scenārijs, kas tapis sadarbībā ar skolēnu mācību uzņēmumu eksperti Agnesi Slišāni, gan aktierspēle un aktieru atlase, gan filmēšanas process, rekvizīti, kadrējums. Jauniešu komandai tika dota pilnīga radošā brīvība, kas tika atalgota ar lielisku darba rezultātu 6 filmiņu seriālā.

Sausais formulējums “bizness” ir kļuvis par interesantu, jauniešu radītu stāstu, kas var būt noderīgs gan jaunietim, jaunajam uzņēmējam, gan ikvienam, kuram nepieciešama iedvesma un zināšanas, lai uzdrīkstētos uzsākt savu idejas realizāciju.

Seriāls skatāms biedrības “Ropažu Garkalnes partnerība” youtube kanālā: https://ej.uz/fv3z

Darba lapas atrodamas šeit:

1_tema_darba_lapa

2_tema_darba_lapa

3_tema_darba_lapa

4_tema_darba_lapa

5_tema_darba_lapa

6_tema_darba_lapa

Projekts realizēts ar Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” atbalstu.

Top
Mainīt izmēru