Par ilgtspējīgu attīstību šobrīd tiek runāts daudz un dažādos virzienos, tādēļ vēl jo svarīgāk ir iepazīties ar reāliem piemēriem no realizētiem projektiem:
- Projekts, ar kuru iepazināmies Sezony Bistro Café, kas tapis ar ideju, lai tiktu apmācīti un nodarbināti kafejnīcas virtuves darbā jaunieši, kas atgriežas sabiedrībā pēc ilgstošas ārstēšanās no alkoholisma, narkotisku un citu kaitīgu vielu un ieradumu izraisītām slimībām, ieslodzījuma. Šajā kafejnīcā tiek gatavots ēdiens tikai no svaigām, vietējo audzētāju piegādātām izejvielām, kas arī sadārdzina ēdienkartē redzamās cenas. Vēl jāņem vērā, ka kafejnīca atrodas vairāk nomaļus no centra, kas savukārt ir par iemeslu mazākai apmeklētībai. Telpas nomā no pašvaldības (nomas izsole), finansējums remontam un aprīkojumam no projekta finansējuma, remonts veikts pašu spēkiem, kas veido arī atbildīgāku attieksmi un arī lepnuma sajūtu par paveikto. Telpas rotā lieliskas projektu dalībnieku bildes, kas ataino viņus virtuves darbos – tas sajūtas apmeklētājiem arī dara daudz personīgākas. Valda īpaša atmosfēra, un vadītājs patiesi ir CILVĒKS – STĀSTS! (Vizītes tematika bija gan par sociālo uzņēmējdarbību, sociālo atbildību, kā arī skarbo biznesa un konkurences realitāti, kurā pašiem tālāk arī jāizdzīvo. Te arī parādās, cik svarīgs ir mārketings, partneru atbalsts, lai ideja turpinātu dzīvot un ieteicams, attīstīties. Apbrīnojami, ko šis projekts sniedz jauniešiem un sabiedrībai kopumā!!!)
- Study visit- Bistro Marchewka as an example of local firm support poor rural households to keep jobs and make an income, rural women empowerment projects and solution – projekts, kura rezultātā izveidots tiešās pirkšanas pulciņš: uz bistro tiek atvesta svaiga, pircēja pasūtīta produkcija; bistro kā starpnieks. Bistro atrodas vienā no lielākajiem kultūras centriem Polijā.
- Projekts, kura mērķis aktivizēt vietējās mājsaimnieces, kuras vieno kopīgas kulinārās aizraušanās. Rezultātā, pasaulē slavena poļu konditore strādā kopā ar mērķa grupu pie jauna produkta receptūras izveides. Tālāk tiek apmācīta grupa ar projektā iesaistītajām dāmām, kas vēlas turpināt šo jauno produktu: augļu, riekstu, sēklu “TĒRĒZAS CEPUMIŅU” gatavot mājas apstākļos kopīgai tirdzniecībai. Tālāk jāturpina darbs pie jaunā produkta mārketinga: iepakojuma, cenas, virzības tirgū.
- Ļoti priecē KOLPING solārā projekta rezultāts! Ko 4000 EUR sniedz Āfrikas valstīs dzīvojošajiem! 18 ģimenes šobrīd dzīvo jau daudz labākos apstākļos, pateicoties viņu mājokļos uzstādītajām solārsistēmām, kas nodrošina elektrību, tātad, pirmkārt jau gaismu, kad laukā satumsis, darbus neveic, bet mājās vēl darāmā daudz (bērniem jāmācās utt.) Lai gan savākt līdzekļus nemaz nebija tik viegli, jo pašu tautieši ne visi saprot, kāpēc jāpalīdz kādam ārpus Polijas, kad turpat savā valstī tik daudziem klājas grūti. Bet dažu mēnešu laikā tomēr izdevās – ziedojot internetā, vācot ziedojumus , uzrunājot cilvēkus gan uz ielas, gan citās sabiedriskās vietās.
Pasākums: Projekta “Glocalization in adult education” tikšanās
Norises laiks un vieta: 31. maijs – 05. jūnijs, 2017, Krakova, Polija