Sākums » Jaunumi » Parakstīts sadarbības līgums par kopīgām aktivitātēm tūrismā

Parakstīts sadarbības līgums par kopīgām aktivitātēm tūrismā

19. janvāris kļuvis par atskaites punktu un vēsturisku mirkli sešiem Pierīgas novadiem. Svinīgā pasākumā Ķekavas, Mārupes, Babītes, Olaines, Ozolnieku un Jelgavas novadu vadītāji un trīs vietējās rīcības grupas – biedrības “Pierīgas Partnerība”, “Lauku partnerība “Lielupe”” un “Partnerība Daugavkrasts” – parakstīja sadarbības līgumu par kopīgām aktivitātēm tūrisma nozares stiprināšanai.

Pirms pasākuma svarīgākās daļas – līguma parakstīšanas – ar savām prezentācijām uzstājās dažādi tūrisma nozares speciālisti. Par starpteritoriālo sadarbību tūrisma un atpūtas resursu attīstībai stāstīja Dr.geogr., Vidzemes Augstskolas un HESPI institūta docents, pētnieks un šī pasākuma moderators Andris Kleperis. Tieši viņa vadībā tiks īstenota viena no projekta aktivitātēm – tūrisma stratēģijas izstrāde. Pēc prezentācijas tapa skaidrs, ka katrā novadā var atrast ko tādu, kas kopējo piedāvājumu var papildināt un dažādot.

Savukārt SIA “Karšu izdevniecības Jāņa sēta”  informācijas tehnoloģiju (IT) pārdošanas vadītājs Visvaldis Gercāns iepazīstināja ar jaunumiem telpisko datu izmantošanai tūrismā un jaunākajām tendencēm tūristu paradumos. Attīstoties tehnoloģijām, neizbēgami mainās arī ceļotāju paradumi un populārāki kļūst risinājumi, kas nekavējoties spēj dot atbildi tūristu vēlmēm.

Nobeigumā savā pieredzē un tūrisma reģiona “Daugavas lejtece” veiksmes stāstā dalījās tās dibinātājs un viens no idejas autoriem, Ķekavas novada domes deputāts Juris Žilko. Viņš ir pārliecināts, ka tikai sadarbojoties iespējams sasniegt vairāk. Par to, ka šis projekts pozitīvi ietekmēs nozares kopējo attīstību, bija vienisprātis arī novadu vadītāji, kauri bija klāt sadarbības līguma parakstīšanas brīdī.

Sadarbības līgums tiek noslēgts, pamatojoties uz Lauku atbalsta dienesta apstiprināto projektu “Tūrisms kopā”, Nr.17-00-A019.332-000005, kas tiks īstenots Lauku attīstības programmas 2014. – 2020. gadam programmas pasākumā “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” LEADER sadaļā.

Projekts paredz ne tikai mārketinga aktivitātes, bet arī vienotas infrastruktūras uzlabošanu un vides objektu uzstādīšanu. Tā ietvaros līdz 2019. gada beigām tiks izstrādāta tūrisma stratēģija, organizētas gidu apmācības un konkurss skolēniem, plānoti jauni maršruti, veidoti video, apvienotas interaktīvās kartes, uzstādīti lielformāta fotorāmji un vides objekti. Iecerēts, ka šīs aktivitātes dos papildu impulsu tūrisma attīstībai šajā reģionā, un tas ir īpaši būtiski tieši tiem novadiem, kuri ģeogrāfiski atrodas vistuvāk galvaspilsētai.

Aiva Veršiņina,

Tūrisma koordinācijas centrs

23.01.2018.

Publicēts www.kekava.lv

Top
Mainīt izmēru