Sākums » Jaunumi » Noslēgušies Ķekavas novada iedzīvotāju kopienu organizētie ģimenes svētku pasākumi

Noslēgušies Ķekavas novada iedzīvotāju kopienu organizētie ģimenes svētku pasākumi

Veiksmīgi aizvadīti trīs ģimenes vērtības godinoši pasākumi: Mātes diena Mežiniekos, Bērnu diena Baldonē un Tēva diena Daugmalē. Pasākumi organizēti biedrības “Mežinieku apkaimes attīstībai” iniciētā projekta “Ķekavas novada kopienu sadarbība ģimenes vērtību stiprināšanā” ietvaros.

Atskats uz pasākumiem, video.

Katrs pasākumu cikla “Svinam ģimenes svētkus Ķekavas novadā!” ietvaros veidotais pasākums organizēts ar atšķirīgu koncepciju un aktivitātēm, atbilstoši notikuma tematikai: Mātes dienā godinājām mātes lomu ģimenē, Bērnu dienā vairāk akcentējām bērniem domātu darbošanos, savukārt Tēva dienā visi kopā iesaistījāmies sportiskās aktivitātēs. Pasākumos piedalījās lieli un mazi dalībnieki no tuvākām un tālākām Ķekavas novada vietām.

Svētku ciklu noslēdzām ar sportisku Tēva dienas pasākumu 3.septembrī Daugmalē. Pasākumā ģimenes varēja darboties radošās un izzinošās darbnīcās: Tēva radu raksti, PEP mammas, Elektrum energoefektivitāte, un dažādās sportiskās aktivitātēs: mešanas disciplīnas, stafetes, mini futbols, dvieļu volejbols, Tēvu sacensības, kā arī darbojās 4D foto stūris. Pasākumu noslēdza ugunsdzēsēju šovs, kopīga zupas baudīšana un sportiskāko ģimeņu apbalvošana.

Biedrības “Darām Daugmalei” pārstāve Ruta Rimšāne teic: “Esam priecīgi par iespēju organizēt tieši Tēva dienai veltītu pasākumu – drosme uzdrīkstēties, sportisks azarts izaicināt sevi, neatlaidība virzīties uz mērķi un, protams – sasniegumu svinēšana ir prasmes, kuras tieši tēvi var nodot saviem bērniem. Šis pasākums arī mums kā samērā jaunai kustībai ir bijis tēvišķs izaicinājums un lieliska iespēja visai komandai piedzīvot neatsveramu pieredzi – organizēt pasākumu, kuru apmeklēja ģimenes no visa novada. Gribam pateikt milzu paldies mūsu organizatoru komandas 34(!!!) dalībniekiem, kas brīvprātīgi iesaistījās pasākuma organizēšanā, lai kopā radītu fantastisku pasākumu vairāk kā 200 novada draugiem un kaimiņiem. Īpaša pasākuma statistika – bērni savām rokām tēviem pagatavoja 91 medaļu, kas turpmāk motivēs, sildīs un iedvesmos mūsu Ķekavas novada tēvu sirdis. Par stipru Daugmali, Ķekavas novadu un Latviju!”

Svētku svinēšanu uzsākām ar Mātes dienai veltītu pasākumu 14.maijā, kura organizators bija Mežinieku kopiena. Bērni darbojās dažādās, bērniem paredzētās radošās darbnīcās, gan, iemēģinot dažādu mūzikas instrumentu skanējumu, gan gatavojot pārsteiguma dāvaniņas māmiņām. Tikmēr māmiņas apguva autentisku ukraiņu vareņiku pagatavošanu, bet tēvi rosījās pie ugunskura vietām, gatavot Mežinieku tradicionālās “puļķīšu maizītes”. Pasākuma laikā neiztrūka arī Mežiniekiem raksturīgā dziedāšana, dejošana un rotaļās iešana.

Savukārt 4.jūnijā norisinājās Bērnu dienai veltītais pasākums Mercendarbes muižas apkārtnē, kuru palīdzēja noorganizēt Baldones pensionāru biedrība “Sābri” ar saviem atbalstītājiem. Pasākuma laikā katram bija iespēja mīļot zirgus no staļļa Bērīts, izzpētīt muzeju, gleznot lielformāta gleznu “Esam vienoti”, aust uz stellēm draudzības paklāju, dziedāt, taisīt ziepes no dabiskiem materiāliem, veidot Baldones vāveres no papīra, iepazīties ar Reģionālās pašvaldības policijas darbu un tml., kā arī baudīt gardu uz ugunskura gatavotu zupu.

Pirmo reizi ģimenes svētku pasākumu organizēšanai projektā sadarbojušās novada nevalstiskās organizācijas: ar lielāku pieredzi esošā biedrība “Mežinieku apkaimes attīstībai” projektā aicināja iesaistīties Baldones un Daugmales puses aktīvākos iedzīvotājus – Baldones pensionāru biedrību “Sābri” un apkaimes biedrību “Darām Daugmalei”. Ar savu pieredzi komunikācijā ar iedzīvotājiem un pasākumu publicitātes nodrošināšanā projektā iesaistījās “Partnerība Daugavkrasts”.

Kopumā aizvadītie pasākumi ir parādījuši, ka ir izveidojusies vērtīga un stabila sadarbība, un visas biedrības kopā spēj vienoties un noorganizēt kupli apmeklētus, sirsnīgus un piepildītus svētku pasākumus, par kuriem saņemtas pozitīvas atsauksmes no to apmeklētājiem.

Projekta vadītāja Inese Kukle no Mežinieku kopienas saka: ”Projekta organizēšanā iesaistīt vēl nezināmus partnerus – citas kopienas, bija mums jauns  izaicinājums, taču tagad zinām, ka mums līdzās ir spējīgas apkaimes ar enerģiskiem, varošiem un savas kopienas labā darīt gribošiem iedzīvotājiem. Šī Mežinieku kopienai bija pirmā pieredze projekta pasākumu nodrošināšanā ārpus savas apkaimes, taču ticam, ka tas ir tikai sākums novada aktīvo iedzīvotāju savstarpējai sadarbībai.”

Svētku organizatori saka lielu paldies visiem dalībniekiem par aktīvo līdzdarbošanos pasākumos un visi kopā aicina iesaistītos gan turpmākajos iedzīvotāju kopienu pasākumos, gan pašiem kļūt par to organizētājiem!

Pasākumi organizēti biedrības “Mežinieku apkaimes attīstībai” realizētā projekta “Ķekavas novada kopienu sadarbība ģimenes vērtību stiprināšanā” ietvaros, sadarbībā ar biedrību “Partnerība Daugavkrasts”, Baldones pensionāru biedrību “Sābri” un apkaimes biedrību “Darām Daugmalei”. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 

Top
Mainīt izmēru