Sākums » Jaunumi » Noslēdzies projekts “Atbalsts ģimenēm ar bērniem iesaistei kopdarbībā”

Noslēdzies projekts “Atbalsts ģimenēm ar bērniem iesaistei kopdarbībā”

Biedrība “Partnerība “Daugavkrasts””sadarbībā ar Lauru Eglīti-Jefanovu un SIA “BeATUS” (Laimes bļoda) šī gada martā aicināja pieteikties Ķekavas novada ģimenes 8 nodarbību ciklam par bērnu audzināšanu un vecākiem būtiskām tēmām. Atsaucība bija ļoti liela, un dažu stundu laikā tika noformētas divas grupas Ķekavā un dienas laikā grupa Daugmalē. Līdz ar pēdējo nodarbību maija izskaņā projekts ir noslēdzies.

Nodarbības vecākiem vadīja sertificēta bērnu miega konsultante, zīdīšanas konsultante un PEP mamma Laura Eglīte-Jefanova. Ar bērniem darbojās Laimes bļodas speciālisti, kur cita starpā bija iespēja iepazīt arī silto graudu pieskārienus.

Projekta nodarbībās piedalījās 18 Ķekavas novadā dzīvojošas ģimenes ar bērniem vecumā no dažiem mēnešiem līdz pat vairākiem gadiem un dažādu bērnu skaitu ģimenē.

Nodarbību ciklā tika apskatītas daudzas aktuālas tēmas jaunajiem vecākiem – vecāka loma, bērna vecumposma īpatnības, miegs, raudāšana, rotaļāšanās, piebarojuma uzsākšana, rūpes par sevi, piesaiste un emocijas, kā arī veicināta savstarpējā sapazīšanās, tīklošanās un kontaktu veidošana sadarbībai.

Uzsākot nodarbības, kā lielākos izaicinājumus saistībā ar bērniem mammas minēja trauksmi, atturēšanos no kontakta ar citiem, uzvedības traucējumus un uztveres grūtības.

Mammas atzina, ka pēc nodarbību cikla apmeklēšanas:

  • ir uzlabojušās zināšanas, kas saistītas ar bērnu attīstību un audzināšanu
  • ir uzlabojumi tam, kā jūtas vecāka lomā (šo atzina 94%)
  • ir palielinājies saņemtais atbalsts (par 55%) un iespēja tikties, dalīties un apmainīties viedokļiem, sapazīties savā starpā ar citiem vecākiem (par 87%)
  • ir gandrīz dubultojusies iespēja ik nedēļu izrauties no ikdienas rutīnas
  • par gandrīz 33% uzlabojusies pašsajūta mammām un dalībnieces ir novērojušas arī uzlabojumus bērnu pašsajūtā
  • pieaudzis kvalitatīvi pavadītais laiks ar bērnu/-iem
  • par 49% augusi piederības sajūta vietējai kopienai un novadam.

Mammas secināja, ka pēc nodarbību apmeklēšanas bērni ir kļuvuši mierīgāki un drošāki, sabiedriskāki ārpus mājas, pilnveidojušās socializēšanās prasmes. Tika arī atzīmēts, ka bērns daudz vairāk komunicē un kļuvis atvērtāks, labāk guļ, vērojams progress attīstībā.

Projekts mammām un viņu ģimenēm ir devis jaunas zināšanas un prasmes, savstarpējos kontaktus un pazīšanos. Dalībnieces min, ka ir uzlabojusies izpratne, ir kļuvušas pacietīgākas un pieņemošākas, vairāk izprot savus bērnus. Nodarbībās iegūts lielāks miers, pacietība un  pārliecība par sevi. Mammas kļuvušas nosvērtākas un mierīgākas esot ar mazuli ārpus mājas, apgūtas prasmes emociju regulēšanā. Vairāk laika tiek veltīts sev, savu vajadzību apzināšanai un rūpēm par sevi. Iegūts vairāk prieka un dibinātas jaunas draudzības. Nostiprinājusies pārliecība par sevi mammas lomā, saviem lēmumiem un izvēlēm – nešaubas pieņemt lēmumus pēc savām sajūtām.

Šādi projekti ir ļoti nepieciešami arī turpmāk atzīst visi iesaistītie un iespējams šādām un līdzīgām atbalsta grupām būtu jābūt pašvaldības ikdienas pakalpojumu klāstā.

Projekts “Atbalsts ģimenēm ar bērniem iesaistei kopdarbībā” tika līdzfinansēts no Ķekavas novada pašvaldības budžeta “Sabiedrības integrācijas, izglītošanas, aktīva dzīvesveida un kultūras iniciatīvas projektu ietvaros.”

Projekta partneru vārdā Laura Eglīte-Jefanova, sertificēta bērnu miega konsultante, zīdīšanas konsultante un PEP mamma

Top
Mainīt izmēru