Sākums » Jaunumi » Noslēdzies LJF kausa 2011 II posms

Noslēdzies LJF kausa 2011 II posms

11. jūnijā, Ķekavas novada “Braueros” notika LJF kausa 2011 pajūgu braukšanā izcīņas II posms. Jauno zirgu konkurencē pārliecinošu uzvaru izcīnīja mārupiete Ilva Ķikule ar palīgu Kristapu Cauni un zirgu Abats. LJF kausa ieskaites kopvērtējumā pirmo vietu ieguva Daces Stūres komanda.

 

“Braueros” pajūgu braukšanas sacensību dalībniekus un skatītājus uzņem pirmo reizi, un jāsaka, ka tas māju saimniekiem un organizatoriem bija izdevies godam. Skatītājiem bija sarūpētas iespējas labi atpūsties – kafejnīca, piepūšamās atrakcijas, vizināšanās ar zirgu, skvoša spēlēšana un citas izklaides iespējas.

 

Sacensību diena dalībniekiem sākās ar manēžas braukšanas un konusu – šķēršļu braukšanas sacensībām jaunzirgiem vienjūgu klasē, kurā piedalījās četri dalībnieki. Ļoti labi sagatavotu, un tāpēc arī pārliecinošu, sniegumu rādīja Ilva Ķikule ar sešus gadus veco ērzeli Abats – labākais rezultāts abās disciplīnās, un ne jau velti – zirgs tiek gatavots arī iejādes disciplīnai. Pirmo reizi pajūgu vadīja Zanes Braueres palīgs Eduards Krūmiņš, kurš brauca ar piecus gadus veco ķēvi Dogma. Jauno zirgu konkurencē startēja arī divi četrus gadus veci zirgi – Gataro Daces Stūres vadībā un Avots Zanes Braueres ratos. Manēžas braukšanu shēmu visi zirgi veica bez būtiskām problēmam, taču abiem četrgadniekiem sarežģīts izrādījās konusu – šķēršļu maršruts, kurā braucējām bija grūtības ar zirgu vadību pagriezienos.
Poniju vienjūgu klasē startēja divi Igaunijas šķirnes poniju ērzeļi – astoņus gadus vecais Arafat un septiņus gadus vecais Albert. Abus ponijus vadīja Natālija Dreimane no Garkalnes. Diemžēl dalībniece palika bez kopvērtējuma rezultāta, jo konusu – maratona šķēršļu maršrutā nestartēja.

Visvairāk dalībnieku bija zirgu vienjūgu klasē – septiņi. Pārsteigumu manēžas braukšanas shēmā sagādāja dalībniece no Priekules – Dzintra Blūma ar zirgu Gaiziņš. Ekipāža šajā disciplīnā ieguva labāko vērtējumu. Otro vietu ieguva Dace Stūre ar Hipiju, bet trešajā vietā Natālija Dreimane ar Dukātu. Diemžēl, neskatoties uz to, ka rit jau trešā pilnvērtīgā sacensību sezona, un dalībniekiem bijuši vairāki starti Igaunijas un Lietuvas sacensībās, saņemti šo valstu, kā arī mūsu pašu tiesnešu vērtējumi un komentāri par startiem, apmeklēti izglītojošie pasākumi pajūgu braukšanas lielvalstī Polijā, pieejami materiāli par zirgu sagatavošu manēžas braukšanai latviešu valodā, iespējas trenēties pie iejādes disciplīnas treneriem, dalībnieku sniegums manēžas braukšanas shēmā ir ievērojami pasliktinājies. Braucējiem trūkst stabila grožu kontakta ar zirga muti, kas ļautu zirgu pareizi vadīt manēžas stūros un veikt shēmas elementus, izveidot pareizu zirga galvas un kakla nostādni, ieliekumus, kā arī veikt gaitu pārejas. Cerams, ka šogad, izcīnot Latvijas Republikas čempiona titulu, varēsim vērot jau daudz labāku sniegumu.
Jāpiebilst, ka pirmo reizi sacensībās bija divas manēžas braukšanas shēmas – viena, kas paredzēta jaunzirgiem, bet otra – jau pieredzējušajiem zirgiem.
Manēžas braukšanas shēmu tiesāja Ginta Vilde, Agnese Kukaine, Ligija Biteniece un Dzintra Neilande.

“Braueri” ir vienīgā vieta Latvijā, kur īpaši pajūgu braucējiem tika izveidoti divi, ļoti kvalitatīvi manēžas braukšanas sacensību laukumi, kuru izmēri ir 100 m x 40 m, un segums atbilst svarīgākajam – tas ir līdzens. Šobrīd Latvijā šie ir labākie manēžas braukšanas laukumi. Jāteic, ka šeit top arī pirmā pajūgu braukšanas sacensību bāze – ar speciālām vietām maratona šķēršļiem, zirgu izmitināšanas iespējām un visu citu, kas nepieciešams, lai organizētu labas kvalitātes sacensības.

Otrā sacensību disciplīna bija konusu – maratona šķēršļu maršruts, kur kopskaitā bija izvietoti 17 šķēršļi, no kuriem divi bija maratona šķēršļi – viens ar pieciem, bet otrs ar sešiem vārtiem. Izveidotais maršurts nebija pārāk sarežģīti izbraucams un vairākumam dalībnieku tas problēmas nesagādāja. No sacensībām Galvenajam Tiesnesim, kura pienākumu šoreiz pildīja Ligija Biteniece, nācās izslēgt Dukāta ekipāžu, jo braucēja Natālija Dreimane finiša vārtus šķērsoja nepareizā virzienā. Žēl, jo Dukāta ātrums un lokanība, iespējams, būtu vainagojusies ar labiem panākumiem sacensību kopvērtējumā. Sacensību organizatori startu ārpus konkurences pieļāva Ilvai Ķikulei un Kristapam Caunem, kuru komanda vēlējās savus spēkus pārbaudīt arī šajā disciplīnā.

LJF kausa 2011 kopvērtējuma punktus piešķīra zirgu vienjūgu klases abu disciplīnu dalībniekiem, kuriem katrā no disciplīnām bija iegūts rezultāts. 1. vietā – D. Stūre, K. Stūris, Hipija. 2. vietā – Dz. Blūma, G. Priede, Gaiziņš. 3. vietā – Z. Brauere, E. Krūmiņš, Orkāns.

Atsevišķā konkurencē tika apbalvoti divi dalībnieki – amatieri. Labāk veicās Siglindai Freimanei ar palīgu Daigu Ločmeli un zirgu Samurajs. Otrajā vietā – Andrejs Klitončiks ar palīgu Kristapu Cauni un zirgu Sidarbs.

Organizatori bija paredzējuši atsevišķu konusu šķēršļu maršrutu, kurā labākā bija D. Stūres komanda.

Uzteicams ir visu Tiesnešu un Tiesneša palīgu darbs – sacensības ritēja raiti un bez aizķeršanās.

Neskatoties uz jauko sacensību atmosfēru, skaistajām un bagātīgajām balvām, ko Tiesnešiem un dalībniekiem bija sarūpējuši organizatori un sponsori, tomēr nākas vērsties pie sacensību dalībniekiem, un atgādināt, ka ierašanās uz sacensībām ar klibu zirgu un savu startu kavēšana, kā arī ierašanās uz apbalvošanas ceremoniju ar zirgu, kurš ar striķiem ir piesiets pie pajūga, ir necieņa pret sevi, Tiesnešiem un tiem, kuri jums sarūpējuši skaistus svētkus.

Pēc LJF ( Latvijas Jātnieku Fderācija) un www.pajugubrauksana.com materiāliem sagatavoja

Māris Belovs

Top
Mainīt izmēru