Sākums » Jaunumi » Mežinieku kopiena pēc piepildīta un aktīva vasaras noslēguma un rudens ieskaņas kaļ jaunus plānus

Mežinieku kopiena pēc piepildīta un aktīva vasaras noslēguma un rudens ieskaņas kaļ jaunus plānus

Biedrība “Mežinieku apkaimes attīstībai” rudenī steidz pabeigt iesāktos projektus,  rīkojot kaimiņu iepazīšanas kampaņu, iedzīvotāju forumu, pabeidzot kampaņu “Mežinieki lepojas”, un jau plāno nākamos, lai ne vien turpinātu padarīt pievilcīgāku un patīkamāku dzīvi Mežiniekos, bet kļūtu par ieguldījumu kopienu kustībai Latvijā.

Vasaras izskaņā, 20. augustā Mežiniekos norisinājās starptautisks deju festivāls “Rijas Balle”, kas tapa pateicoties biedrībai “Ķekavas muzikanti” sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību. Tas Mežinieku apkaimes “Mežauļu” pagalmā pulcēja vairāk kā 160 cilvēkus un iezīmēja vasaras noslēgumu, bet tas nebūt nenozīmē, ka Mežiniekos iestājas klusais rudens.

Kopš septembra Mellupu sociālajā mājā katru otrdienas vakaru valda rosība, jo ir aizsācies biedrības iniciēts un novada pašvaldības atbalstīts piecu mēnešu ilgs projekts “Augam viedi un veseli Mežiniekos!”, kurā līdz pat decembra beigām norisināsies bezmaksas vingrošanas nodarbības. Katru mēnesi notiks arī kāda iedzīvotājiem aktuāla meistarklase: oktobrī par sociālo tīklu viedu un atbildīgu lietošanu, novembrī – par svētku dekoru gatavošanu, bet decembrī – ģimeniska Ziemassvētku noskaņas meistarklase.

No 12. līdz 15. septembrim Polijā notikušajā Eiropas Lauku Parlamentā viesojās arī jauniešu pārstāvis no Mežinieku kopienas. Patiess prieks, ka pasaules labo piemēru iedvesmots, jaunietis atgriezies mājās, lai dalītos iespaidos un apstiprinātu, ka Mežinieku kopienas nākotnes vīzija ir pilnībā reāla un sasniedzama.

23.septembrī kopā nāca apkaimes aktīvākie iedzīvotāji, lai satiktos, spriestu un diskutētu ikgadējā iedzīvotāju forumā. Pasākumā tika apstiprināts pašu iedzīvotāju izstrādātais kopienas Ētikas kodekss, kas pauž kopienas iekšējās kārtības noteikumus jeb likumus, kādi jāievēro un jāciena ikvienam, kurš dzīvo vai uzturas šajā apkaimē. Tradicionāli forumā tika veikts padarīto darbu apskats, kā arī diskutēts par tālākajiem plāniem, un to nav mazums; vēlamies gan primāro pakalpojumu kabinetu apkaimē, kur speciālistu apriti organizēsim paši, gan apkaimes bērnudārzu, gan sadarboties un atvieglot mājsaimniecības darbu veikšanu, gan turpināt dalīties pieredzē un tml. Pasākumā piedalījās arī Ķekavas novada pašvaldības priekšsēdētājs Juris Žilko.

25.septembrī apkaimē norisinājās vēl nebijusi kampaņa kaimiņu un apkaimes iepazīšanai „Atver durvis”, kurā iesaistījās kopskaitā 12 mājsaimniecības, biedrības un uzņēmumi, lai radītu iespējas iedzīvotājiem labāk iepazīt tuvāk un tālāk dzīvojošos kaimiņus, viņu nodarbošanos un vaļaspriekus. Biedrība pateicas visiem drosmīgajiem, kas bija gatavi atvērt savas sētas un radīt šo skaisto piedzīvojumu apkaimes ļaudīm. Pasākums noslēdzās ar sirsnīgu kopā sanākšanu, baudot apkaimē patvērumu radušās ukraiņu ģimenes pagatavoto boršču un klausoties seno tradicionālās mūzikas instrumentu saknējumā.

Jau 12. oktobrī ikviens ir aicināts pievienoties kopienas pieredzes apmaiņas pasākumam, kurā biedrības aktīvākais kodols dalīsies ar stāstiem par to, kā veicies, kādi bijuši izaicinājumi un kādas atziņas gūtas darbojoties 2022. gadā gan finansētajos, gan pašu iniciatīvā balstītajos projektos. Ja vēlas uzklausīt šo pieredzi, pieslēdzies 12.oktobrī plkst. 18.00 šeit: https://ej.uz/Mezinieki_12-10-22)

Paralēli jau minētajam turpinās darbi pie jau iesāktajiem projektiem:

  • iedzīvotāji mācās sadarbību, kopjot kopīgi veidoto puķu dobi;
  • kopā tiek veidota jauna mājaslapas sadaļa “Mežinieki lepojas”.

Mežinieku kopiena lepojas, ka ir starp tām sešām Latvijas aktīvajām un inovatīvajām kopienām, kas šogad ieguva atpazīstamības zīmi “Viedais ciems”. Izteiktā atzinība ir ne vien pagodinājums, bet arī liela atbildība un iedvesma turpināt iesākto.  Kopienas attīstības un projektu vadītāja Inese Kukle dalās atziņās un nākotnes iecerēs: “Esam kopienā nedaudz jau izauguši un saprotam, ka svētkus paši savai kopienai, kā Ziemassvētkus, Jāņus, Mežinieku svētkus un tml. spējam noorganizēt brīvprātīgi, par pašu saziedotajiem līdzekļiem, visiem kopā sadarbojoties, tāpēc esam gatavi jaunam izaicinājumam – šobrīd aktīvi darbojamies pie projekta radīšanas, lai sekmētu kopienu kustību  un sadarbības stiprināšanu valsts mērogā, dodot arī citiem; vēlamies kā kopiena radīt sarunu festivālu, lai popularizētu sadarbību, kopdarbību, veiksmīgus simbiozes piemērus kopienās. Esam sapratuši, ka tieši sadarbības spēja ir veiksmīgas kopienas pamātā, taču tā tik ļoti mums vēl pietrūkst!”

Par šīm un citām aktualitātēm informāciju iespējams meklēt kopienas mājaslapā www.mezinieki.lv

Iedzīvotāju forumu, kampaņu “Atver durvis” un tiešsaistes pieredzes apmaiņas pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

#NVOfonds2022  #augamMeziniekos

Informāciju sagatavoja biedrība “Mežinieku apkaimes attīstībai”

Top
Mainīt izmēru