Sākums » Jaunumi » Mākslas svētki Baldones iedzīvotāju kopienai!

Mākslas svētki Baldones iedzīvotāju kopienai!

Aicinām visus Baldones un Baldones pagasta iedzīvotājus 2.jūnijā uz Mākslas svētkiem Baldones iedzīvotāju kopienai, kuri norisināsies pie Baldones Kultūras centra un tā apkārtnē!

Pasākuma moto: Baldone ir skaista!, un to savās gleznās attēlos profesionālie un amatieru mākslinieki gleznojot dažādās Baldones vietās vienas dienas plenērā. Savukārt iedzīvotāji ir aicināti iesaistīties gleznošanā vai sekot līdz gleznošanas procesam, piedalīties gleznu vērtēšanā un diskusijā par Baldonei un Baldones pagasta iedzīvotāju kopienām aktuāliem jautājumiem. Pasākumu noslēgsim ar gleznotāju apbalvošanu un Baldones pašdarbības kolektīvu uzstāšanos.

Pasākuma norise:
Pl. 10.00 – 15.00 – dalībnieki (gleznotāji) izvēlās sev vietu un un glezno. Baldones iedzīvotāji un viesi aicināti vērot māksliniekus darbā, pastaigājoties apkārtnē.
Pl. 12.30 – 14.00 – diskusijas pie Kultūras centra ar Baldones un Baldones pagasta iedzīvotajiem par apdzīvoto vietu attīstībai svarīgām tēmām un iedzīvotāju kopienu veidošanas iepējām.
Pl.14.00-15.00 – darbu nodošana un izstādes iekārtošana.
Pl.14.00-16.00 – balsošanas kuponu izsniegšana pasākuma dalībniekiem (Baldones un Baldones pagasta iedzīvotājiem, viesiem), balsošana.
Pl.16.00-17.00 – svinīgi izkalidējošs pasākums, apbalvošana, priekšnesumi, tīklošanās.

Darbu izstāde pēc pasākuma būs apskatāma trīs nedēļas Kultūras centra telpās.
Pasākumā piedalīsies arī mājražotāji, amatnieki,  prezentējot savu produkciju.

Paralēli plenēram (kamēr mākslinieki glezno) no pl. 12.30 notiks diskusijas pie Kultūras centra Baldones un Baldones pagasta iedzīvotājiem par iedzīvotāju kopienas veidošanu un iesaisti Baldones ikdienā.

Diskusijas tēmas:

1.Kopienas devums kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanā un saglabāšanā, vides objekti pilsētas un pagasta telpā/ diskusijas vadītāja Zane Ulmane, aktīva Baldones iedzīvotāju pārstāve, tūrisma uzņēmēja, novadpētniece;

2.Iedzīvotāju redzējums par Baldones attīstību, sadarbības iespējām, kopienas veidošanu, iedzīvotāju padomēm/ diskusijas vadītāja Aiga Smiltāne, biedrības “Partnerība Daugavkrasts” administratīvā vadītāja;

3.Baldones tēls, identitāte, vai mākslas koprade stiprina kopienu/ diskusijas vadītāja Elīna Brigmane, aktīva Baldones iedzīvotāju pārstāve, tūrisma speciāliste.

Pasākuma organizators biedrība “Baldones Māksla” un sadarbības partneri – Baldones Kultūras centrs, Zane Ulmane un Elīna Brigmane aicina visus iedzīvotājus iesaistīties pasākumā, kā arī diskusijās, lai izzinātu iedzīvotāju idejas par dažādiem, iedzīvotāju ikdienai svarīgiem jautājumiem!

Pasākums tiek organizēts projekta „Kaimiņu kopienu kopspēks”, Nr.2023.LV/NVOF/MAC/041/58, kuru īsteno biedrības Pierīgas Partnerība un Partnerība Daugavkrasts, ietvaros. Finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Top
Mainīt izmēru