Sākums » Jaunumi » Ķekavā notikušas priekšvēlēšanu diskusija par sabiedrības iesaistes jautājumiem

Ķekavā notikušas priekšvēlēšanu diskusija par sabiedrības iesaistes jautājumiem

Šī gada 21. maijā Ķekavā pirmo reizi norisinājās publiska priekšvēlēšanu diskusija, kuras galvenais mērķis bija veicināt iedzīvotāju pilsonisko aktivitāti un stiprināt dialogu starp vietējiem iedzīvotājiem un pašvaldības deputātu kandidātiem.

Diskusijas ieraksts ir pieejams – https://fb.watch/zKDW7o8Ebz/

Diskusijā piedalījās visu desmit Ķekavas novada deputātu kandidātu sarakstu pārstāvji. Pasākumu vadīja moderators Vilis Brūveris, biedrības “IdeA” pārstāve Kristīne Kode sniedza ieteikumus kā sekmēt sabiedrības iesaisti Ķekavas novadā.

Diskusijā deputātu kandidāti dalījās ar savu redzējumu par apkaimju stiprināšanu, iedzīvotāju padomju nozīmi un sadarbības iespējām ar vietējām kopienām un biedrībām. Tika pārrunāts, kā veicināt iedzīvotāju interesi iesaistīties apkaimju un biedrību pasākumos, līdzdalības budžeta iniciatīvās, brīvprātīgajā darbā, kā arī stiprināt sadarbību ar pašvaldību.

Kristīne Kode novērtēja iedzīvotāju padomju nolikuma izstrādes procesu, kā arī izteica vēlējumu, lai iedzīvotāju padomes kļūtu par “dzīvu” procesu, kas veicina dialogu starp pašvaldību un sabiedrību, nevis tiktu veidotas tikai tāpēc, ka to nosaka likumdošana. Viņa uzsvēra, ka efektīvs rīks komunikācijai ar iedzīvotājiem ir pašvaldības mājaslapa, kuras saturs būtu jāpilnveido, iespējams, sadalot informāciju pa dažādām interešu grupām – NVO, pensionāriem, jauniešiem u.c. Pašvaldības pārstāvjiem – gan darbiniekiem, gan domes deputātiem – būtu aktīvāk jāiesaistās tiešajā komunikācijā ar iedzīvotājiem, piedaloties tikšanās, pasākumos un forumos, lai uzklausītu sabiedrības viedokli un iesaistītos diskusijās. Tāpat telpu trūkums nevaldības organizācijām ir jārisina, lai veicinātu iedzīvotāju aktivizēšanos un līdzdalību.

Diskusijas noslēgumā Kristīne Kode novēlēja gan sabiedrībai, gan varas pārstāvjiem uzticēties viens otram, aktīvi iesaistīties vēlēšanu procesos un vietējo iniciatīvu īstenošanā, kā arī turpināt veidot un stiprināt dialogu un savstarpējās sadarbības attiecības.

Pasākums ir daļa no biedrības “Pierīgas partnerība” un “Partnerība Daugavkrasts” īsetnotā projekta „KOpienu Pārdomāta attīstība (KOPA)”, ko finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 

Top
Mainīt izmēru