Sākums » Foto un video » Kas notiek kaimiņos? Dzīvē un bildēs….

Kas notiek kaimiņos? Dzīvē un bildēs….

2020.gada 25.augustā devāmies pieredzes braucienā “Kas notiek kaimiņos”, lai klātienē iepazītu iedzīvotāju kopienas Ķekavas novadā, kas darbojas ne tikai savu apdzīvoto vietu sakārtošanā un uzturēšanā, bet arī organizē dažādus iedzīvotāju pasākumus – Rakaru iela Krogsilā un Mežinieku (Plakanciems un Mellupi) apkaime. Abu kopienu darbības ir atšķirīgas: ja Rakaru ielā primāri tiek domāts par teritorijas uzturēšanu, sakopšanu un labiekārtošanu, ir nodibināta biedrība, tiek maksātas biedru naudas, kuras tad arī izmanto vietas uzturēšanai, tad Mežinieku apkaimē viss notiek uz brūvprātības principiem un vairāk tiek organizēti kopīgi pasākumi, kopā sanākšanas, lai gan tiek turēta rūpe arī par iedzīvotāju labklājībai un vides sakārtošanai svarīgiem jautājumiem.

Braucienā piedalījās un savstarpēji sapazinās citu Ķekavas novada apdzīvoto vietu pārstāvji – Alejas, Vimbu krogu, Loreķu lauks, Baložu pilsēta, Kažoku ciems (Baldones novads), biedrības “Zemdedziņas” un “Gaismas 6”. Rosijās savstarpējas diskusijas un ideju apmaiņas, domas par to, ko pieredzes brauciena dalībnieki no redzētā un dzirdētā varētu pārņemt un ieviest savās apdzīvotajās vietās.

Vēl vairāk visiem “galvu sajauca” pasākuma moderators Āris Ādlers, pastāstot pat to, kas ir Viedie ciemi un kāpēc to kontekstā ir jāveidojas un jādarbojas iedzīvotāju kopienām. Prezentācija par viedajiem ciemiem: Viedie_Ciemi_prezentacija

Projekts «Nevalstiskā sektora sadarbības stiprināšana Ķekavas novadā”, Nr.2020.LV/NVOF/MIC/023. Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Kā mums gāja – ieskats bildēs.

 

Top
Mainīt izmēru