Sākums » Jaunumi » Ieskaties pirmajā sociālās uzņēmējdarbības seminārā – darbnīcā!

Ieskaties pirmajā sociālās uzņēmējdarbības seminārā – darbnīcā!

 

24.septembrī Lielvircavas muižā, Jelgavas novadā LEADER projekta “Veiksmīgs sociālais uzņēmējs lauku teritorijā” ietvaros norisinājās pirmā plānotā aktivitāte – seminārs un darbnīca “Bizness + Sociālais mērķis = Sociālā uzņēmējdarbība”.

Pasākumu atklāja lauku partnerības “Lielupe” valdes priekšsēdētāja Līga Švānberga, kura informēja par to, ka gada garumā piecu partnerību teritorijās (“Partnerība Daugavkrasts”, lauku partnerība “Lielupe”, biedrība “Darīsim paši!”, biedrība “SATEKA” un “Pierīgas partnerība”) tiks organizētas dažādas aktivitātes sociālās uzņēmējdarbības veicināšanai:

  • semināri un darbnīcas;
  • pašvaldību darbinieku tikšanās un informēšana;
  • pieredzes apmaiņas braucieni uz citu teritoriju sociālajiem uzņēmumiem;
  • biznesa ideju attīstības “laboratorija”;
  • mentorings – konsultācijas sociālās uzņēmējdarbības uzsācējiem;
  • tiks sagatavoti arī dažādi materiāli – rokasgrāmata, vadlīnijas un video rullīši visiem, kuri interesējas par sociālo uzņēmējdarbību.

Jelgavas novada mērs Ziedonis Caune savā uzrunā, sveicot atnākušos, īpaši uzsvēra: “Augstu vērtēju, ka Jelgavas novadā ir rasta iespēja gūt zināšanas par jomu, kas daudziem ir sveša vai maz pazīstama. Iespējams sociālās uzņēmējdarbības forma ir virziens, kurā doties  kādiem no jau esošajiem un pieredzējušajiem Jelgavas novada uzņēmējiem, piemēram, mājražotājiem, bet mēs ceram, ka veidosies arī jauni sociālie uzņēmumi, tādējādi radot papildus darba vietas un veicinot iedzīvotāju nodarbinātību.”

Darbnīcas dalībnieki  “Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas” pārstāves Regitas Zeiļas vadībā ielūkojās sociālās uzņēmējdarbības būtībā, vēsturē, dažādībā Latvijā un pasaulē. Pēc tam darbojās “world caffe”, lai kopā ar sociālās uzņēmējdarbības vēstniekiem un ekspertiem izzinātu sociālās uzņēmējdarbības nianses un saņemtas atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem.

Dalībnieki īpaši novērtēja iespēju dzirdēt jau esošu sociālo uzņēmēju (SIA “RB cafe”, “Mobilizing”, “Sonido” un “Mammām un tētiem”) pieredzes stāstus, kā arī saņemt praktiskus padomus, kā attīstīt savu biznesa ideju, veicot analīzi ar sociālās uzņēmējdarbības biznesa modeļa kanvu.

Nākamo darbnīcu “Bizness + Sociālais mērķis = Sociālā uzņēmējdarbība” norišu datumi un vietas:

  • oktobris (“Pierīgas partnerība”) – Biznesa vēstniecība, Jelgavas ceļš 3, Tīraine, Mārupes novads;
  • oktobris (Partnerība Daugavkrasts) – Doles Tautas nams, Gaismas iela 17, Ķekava;
  • novembris (biedrība “Darīsim paši!”) – Skrundas muiža, Pils iela 2, Skrunda;
  • novembris (niedrība “SATEKA”) – atpūtas komplekss Klintis, Gulbītis, Jaungulbenes pagasts, Gulbenes novads

Pasākumi ir bez maksas.

Vairāk informācijas lasi un piesakies: www.daugavkrasts.lv un iesaistīto partnerību mājas lapās, kā arī partnerību Facebook lapās un  Facebook lapā – biznesasiltumnica.

Top
Mainīt izmēru