Sākums » Jaunumi » Daugmales aktīvie iedzīvotāji pārsteidz un aizrauj!

Daugmales aktīvie iedzīvotāji pārsteidz un aizrauj!

Daugmale, Dzintari, Bērzmente – apdzīvotās vietas Daugmales pusē, kuru aktīvie iedzīvotāji 28.jūlija vakarpusē bija sapulcējušies Daugmales Multifunkcionālajā centrā, lai diskutētu par iedzīvotāju kopienas veidošanu, iepazītos, stāstītu par jau esošajām aktivitātēm un domātu par nākotnes iecerēm.

Sarunas Daugmalē bija aizraujošas, spraigas un interesantas, jo dalībniekiem visiem ir viens mērķis: vēlēšanās kaut ko darīt, lai Daugmales un tās apkaimju dzīve kļūtu aktīvāka, būtu gan pasākumi, gan iespējas ietekmēt infrastruktūras sakārtošanu savās apdzīvotājās vietās. Bet pats galvenais: lai kaimiņi sadarbotos un, veidojot kopienu, kopā viens otru atbalstītu un palīdzētu dažādu jautājumu risināšanā un aktivitāšu organizēšanā.

Jau šobrīd dažādas kopienas aktivitātes notiek Daugmales Strazdiņu ceļā: gan kopīgi ielas svētki, gan sakopšanas talkas, tomēr sanākušajiem iedzīvotājiem ir vēlme to visu veidot arī plašāk – Daugmales un to apkaimju mērogā.

Sarunas noslēdzām ar sajūtu, ka viss tikai sākas, un ir jānāk kopā un jādara, jāveido kodols, kurš, aktīvi darbojoties, aizraus arī pārējos iedzīvotājus!

Pozitīvo piemēru par iedzīvotāju kopienas darbošanos un kopā darīšanas spēku stāstīja Mežinieku kopienas pārstāve no Plakanciema, Mellupu puses.

Dažas atziņas un idejas no sarunām par iedzīvotāju kopienas veidošanu Daugmalē:

Dzintari ir izkliedētu privātmāju ciemats. Vai šeit var izveidot “komūnu” un kā uzrunāt kaimiņus?

Daugmales Strazdiņu ceļu jau var uzskatīt par iedzīvotāju kopienu: ir sava whatsapp grupiņa, katru gadu ielas svētki un arī citi pasākumi, talkas, lai sakoptu kādu “nolaistu” stūrīti. Viss sācies ar ielas taisīšanu kopīgiem spēkiem.

Svarīga ir iedzīvotāju lojalitāte vietai, piederības sajūta Daugmalei un tās apkaimei, lai varētu iesaistīt, aizraut un kopā darboties, nevis katrs dzīvotu tikai savā sētā.

Daudzi no sarunas dalībniekiem ir jaunienācēji Daugmales pusē vai atgriezušies šeit pēc dzīvošanas citur. Kas ir tie “nezināmie labumi”, kuri piesaista Daugmalei: ir labi kaimiņi; daba, lauku miers, un tai pašā laikā Rīgas tuvums; Daugava, tās “pareizā puse”, nevis otrs krasts.

Jau tagad skaidrs, ka ir idejas, par kuru īstenošanu jācīnās kopīgiem spēkiem, t.sk., sarunās ar pašvaldību: jārisina un jārunā par infrastruktūras trūkumu, piemēram, gājēju/ velo celiņš no apkaimes apdzīvotajām vietām uz Daugmali, lai uzlabotu drošību; medpunkta un attiecīgo pakalpojumu neesamība.

Lai panāktu līdzsvarotu attīstību, ir jāveido ne tikai iedzīvotāju kopiena Daugmalē, bet jāsadarbojas arī ar citām Ķekavas novada iedzīvotāju kopienām, lai nebūtu savstarpēju cīņu par vajadzībām.

Pozitīvs aspekts, kas Daugmales kopienai ir priekšrocība, ir vieta un telpa tikšanos organizēšanai.

Kā “iekustināt” iedzīvotājus uz darbību un piedalīšanos? Caur “mazajām” kopienām, kas var veidoties katrā apdzīvotajā vietā, piem., Dzintaros, Bērzmentē, kādā no Daugmales ielām. Varbūt jārīko tirdziņi ar vietējo ražotāju, amatnieku piedalīšanos, kas pulcē ļaudis.

Tikšanās ar Daugmales aktīvajiem iedzīvotājiem notika biedrības “Partnerība Daugavkrasts” realizētā projekta „Ceļa karte iedzīvotāju kopienu stiprināšanai”, projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MIC/041, ietvaros. Projekts tiek īstenots programmas “NVO fonds” ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

#NVOFonds2022

Top
Mainīt izmēru