Sākums » Jaunumi » Ciemos pie Jaunolaines kopienas

Ciemos pie Jaunolaines kopienas

10.augusta pēcpusdienā devāmies pēc pieredzes uz Jaunolaini, ciemos pie Jaunolaines iedzīvotāju kopienas aktīvajiem pārstāvjiem.

Kāpēc tieši Jaunolaine? Jo arī šajā pilsētā ir gan daudzdzīvokļu, gan privātmāju iedzīvotāji, gan mazdārziņu teritorija, un arī nepieciešamā infrastruktūra atpūtai un sportam, lai iedzīvotājiem teorētiski nekā netrūktu. Tomēr nu jau trīs gadus arī Jaunolainē darbojas iedzīvotāju kopiena – aktīvs iedzīvotāju kodols, kurš organizē dažādus pasākumus un aktivitātes vietējiem iedzīvotājiem, kā arī attīsta un uzlabo infrastruktūru, piesaistot gan dažādu fondu finansējumu, gan pašvaldības finansējumu.

Kā stāsta kopienas pārstāves, sanākšana kopā un dažādu aktivitāšu organizēšana sākusies tieši tāpēc, ka Jaunolainē nav notikuši nekādi pasākumi, viss vairāk koncentrējies Olainē, bet ir bijusi sajūta, ka arī šejienes iedzīvotāji ir pelnījuši paši savus pasākumus. Viss sācies ar tirdziņa organizēšanu, un nu jau tie, līdztekus dažādiem citiem, vismaz 10 dažādiem pasākumiem katru gadu, notiek vairākas reizes gadā: gan mājražotāju, gan mantu mandele, gan ziemassvētku. Ikdienā aktīvākie ir kādi 3-5 kopienas pārstāvji, bet uz pasākumu organizēšanu piesaistās līdz 20, savukārt pašus pasākumus nu jau apmeklē liela daļa iedzīvotāju. Prieks ir par to, ka iesaistās ne tikai ģimenes, bet arī jaunieši un pensionāri, veidojas brīvprātīgo kustība.

Īpaša sadarbība ir ar pašvaldību, kura uzklausa un atbalsta kopienas idejas, īpaši infrastruktūras sakārtošanā, tādejādi kopīgiem spēkiem ir realizēti jau četri dažādi infrastruktūras uzlabošanas projekti.

Kā atzīst Jaunolaines kopienas pārstāves, ir jāuzņemas un jāuzdrīkstas, un jāiet uz priekšu ar konkrētiem mērķiem un redzējumu, tad arī viss izdosies. Galvenais, lai ir darboties gribošs iedzīvotāju kodols, pārējie palēnām iesaistīsies, un, ja ne būs darītāji, tad dalībnieki noteikti.

Pēc pieredzes brauciena, pārrunājot to ar savu kopienu – Ķekavas, Mežinieku, Daugmales, Odukalna un Valdlauču, pārstāvjiem, kuri piedalījās braucienā, visi kā viens atzina, ka, lai arī katra apdzīvotā vieta un kopiena ir citādāka, vienalga visiem ir bijusi iespēja pamācīties no Jaunolaines, kā jāstrādā, un arī paņemt interesantas idejas līdz.

Pieredzes braucienu organizējām projekta „Sadarbojamies Ķekavā!”, projekta Nr. 2023.LV/NVOF/MIC/039, ietvaros. Projekts tiek īstenots programmā “NVO fonds”, kuru finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 

 

 

Top
Mainīt izmēru