Sākums » Jaunumi » Biedrība “Zaļai nākotnei” realizējusi projektu “Skatiens ārā- mobila teleskopa iegāde izglītojošiem debesu novērojumiem naktī un dienā”

Biedrība “Zaļai nākotnei” realizējusi projektu “Skatiens ārā- mobila teleskopa iegāde izglītojošiem debesu novērojumiem naktī un dienā”

Biedrība “Zaļai nākotnei” ar Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam realizē LEADER programmas projektu “Skatiens ārā- mobila teleskopa iegāde izglītojošiem debesu novērojumiem naktī un dienā”.

Projekta mērķis ir radīt jaunu sabiedrisko aktivitāti, kas vērsta uz mūžizglītību, veselīgu brīvā laika pavadīšanu un iedzīvotāju sabiedriskās aktivitātes veicināšanu.

Projekta mērķis tiek sasniegts projekta ietvaros iegādājoties mobilu teleskopu un tā aprīkojumu, lai radītu jaunu sabiedrisku aktivitāti brīvā dabā- izglītojošus debess objektu novērojumus naktī un dienā dažādām sabiedrības grupām.

Iegādātais 8 collu teleskops ir pārvietojams un novērojumu sesijas piemērotos laika apstākļos ir plānotas visā vietējās partnerības teritorijā. Teleskops ir ar automātisku sekošanu objektam un aprīkojumu, kas pieļauj gan nakts novērojumus, gan Saules novērojumus dienas laikā. Informācija par novērojumu sesijām tiks publicēta Facebook grupā: @ieskatiesdebesis

Projekts īstenots VRG biedrības “Partnerība “Daugavkrasts”” sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas Ķekavas novadam 2015. – 2020. gadam ietvaros.

 

Top
Mainīt izmēru