Sākums » Jaunumi » Biedrība “Ūdensmalu attīstībai” realizējusi divus LEADER projektus

Biedrība “Ūdensmalu attīstībai” realizējusi divus LEADER projektus

Biedrība “Ūdensmalu attīstībai” ir pabeigusi LEADER publiskās infrastruktūras projekta “Sudrabgārņa krasts” realizēšanu.

Projekta ietvaros tika izstrādāts un apstiprināts labiekārtošanas projekts airētāju piekļuves punktam Sausajai Daugavai, teritorijā ”Murdiņi” Dārznieku ielā 13, Ķekavā. Partnerībā ar biedrību “Partnerība Daugavkrasts” un pašvaldības līdzfinansējumu krastā tapusi masīva dēļu terase ar nojumi, iekārtota ugunskura vieta, atpūtas vieta un uzstādīti laivu steķi. Projekts papildina biedrības iepriekš realizēto LEADER projektu “Sudrabgārņa ligzda”, kurā airētāju krastam tika iegādāti un uzstādīti pontons un laipa.

Gatavojoties jaunajai LEADER kārtai 2022.gada februārī, biedrība jau ir sagatavojusi un iesniegusi būvvaldē koka kāpņu projektu, kas ir būtiski nepieciešams turpinājums airētāju krasta labiekārtošanai.

Savukārt projektā “Sudrabgārņa mobilitāte un drošība” iegādāta viena deviņvietīga glābšanas laiva, divasu piekabe laivas pārvadāšanai un īpaši šai piekabei paredzēta metāla konstrukcija sporta laivu pārvadāšanai. Iegādātie pamatlīdzekļi nodrošinās treniņu organizēšanu novada ūdenstilpnēs un drošību airētāju sacensībās uz ūdens, kā arī ūdensmalu apsekošanas veikšanu.

Biedrības “Ūdensmalu attīstībai” mērķis ir attīstīt gludūdens airēšanu un ūdenssporta centru Ķekavas novadā, Sausajā Daugavā. Biedrības labiekārtotais Sudrabgārņa krasts ir pirmais solis ceļā uz modernas un iekļaujošas tautas sporta infrastruktūras izveidi Sausās Daugavas krastā.

Biedrības labiekārtoto krastu izmanto vietējā kopiena, airētāji, supotāji un ziemas peldētāji.

Top
Mainīt izmēru