Sākums » Jaunumi » Biedrība “Partnerība “Daugavkrasts”” piedalās ERASMUS+ projekta 2.pasākumā, Slovākijā

Biedrība “Partnerība “Daugavkrasts”” piedalās ERASMUS+ projekta 2.pasākumā, Slovākijā

Pasākums: Projekta “Glocalization in local education” tikšanās

Norises laiks un vieta: 05.–08. aprīlis, 2017, Štiavnické Bane, Slovākija

  • Vietējā rīcības grupa vēl nestrādā pie jaunā perioda projektu administrēšanas, jo šobrīd vēl nav apstiprināta stratēģija, tādēļ sniedz informāciju par iepriekšējā perioda realizētajiem projektiem, kā, piemēram, uzbūvētas pieturas, tirdzniecības vietas un bērnu rotaļu laukumi, vilnas pārstrādes, koka grebšanas un ēdienu gatavošanas darbnīcas, u.c.

 

  • Maximilian Hell elementary school in Stiavnicke Bane, which as the only one in the world teaches following subjects: Falconry, Hunting, Forestry
  • Skolas apmeklējums atstāja lielu iespaidu uz ikvienu viesi. Īpaši jau pašu entuziasms, sākot ar skolas direktoru, pasniedzējiem un audzēkņiem. Ar lielu aizrautību viņi veic šo darbu un priecājas tajā dalīties ar skolas viesiem. Medību putnu apmācības skolā tiek  uzsāktas bērniem piedaloties nodarbībās sākot ar 6.klasi un tas ir kā izvēles mācību priekšmets. Skola ir iekārtota atbilstošu mācību novirzienam, piemēram, lampu abažūri kā planētas, liels koka celms ar gadu kārtām un skaidrojumiem, dažādas informatīvas planšetes par dabas tematiku. Skolā ierīkota tropu istaba ar augiem, vertikālo augu sienu, baseinu zivīm un bruņurupučiem. Caur sūnām izspraukušās sēnes. Pagalmā ir ierīkots āra dīķis –  baseins ar zivtiņām un tam pa virsu nedaudz iegremdēts režģis drošībai. Turpat ir nožogojums medību putniem, kam katram savs mājoklis, kur patverties. Netālu zirgu novietne, kā arī laukums nelielām izjādēm. Skolā mācās aptuveni 120 skolēni. Un skola aktīvi piedalās dažādos projektu konkursos, lai gūtu finansējumu savu brīnišķīgo ideju piepildījumam. Maza nianse, bet bērniem ko māca – (ideja no kāda projekta) uz skolas telpu durvīm norādes trīs valodās: slovāku, angļu un krievu.

 

  • Tikšanās ar biedrības “Kolping Slovakia” pārstāvjiem laikā uzzinājām, ka KOLPING darbojas 60 valstīs un Slovākijā organizācija dibināta pirms divdesmit gadiem. Tāpat kā Polijā, darbība norisinās KOLPING ĢIMENĒS, kas ir reģionālas pārstāvniecības un darbojas lokāli, lai risinātu reģionam tipiskos problēmjautājumus. kolping.sk

 

  • VOKA organizācijā voka.sk savukārt prezentēja reģionālā produkta zīmes HONT www.produkthont.sk ieviešanas un darbības mehānismus.

– apmāca tūrisma pakalpojuma sniedzējus: menedžmentā, mārketingā, komunikācijā;

– HONT vietējā produkta zīmes piešķiršanas kritēriji:

*Ražots 80% no vietējiem resursiem

*Izgatavošanā izmanto tradicionālas metodes

* Unikāls, atšķirīgs, inovatīvs

-tiek izsniegta licence uz 2 gadiem, tad atkal tā jāatjauno.

VOKA palīdz HONT zīmes produkta radītājiem mārketinga jomā, organizējot tirdziņus lielos tirdzniecības centros un citur, kur daudz potenciālo pircēju. Katram ražotājam ir HONT banneris, uz produktiem tiek uzlīmētas HONT uzlīmes, kā atpazīstamības un kvalitātes zīme. VOKA palīdz vietējiem uzņēmējiem ar pārstāvniecību starptautiskās izstādēs. VOKA izmanto arī slepeno pircēju mārketinga audita veikšanai.

 

Top
Mainīt izmēru