Sākums » Jaunumi » Atklāj kopienas iespējas Ķekavā!

Atklāj kopienas iespējas Ķekavā!

Ar šādu moto visa gada garumā notika dažādi pasākumi, lai aktivizētu, iedrošinātu un savstarpēji sapazīstinātu Ķekavas iedzīvotājus, un veicinātu interesi par iedzīvotāju kopienas veidošanu Ķekavā.

Aktivitāšu cikla ietvaros norisinājās pieci dažādi pasākumi par dažādām tēmām: sākot ar iepazīšanos, sadarbošanos, savas dzīves vietas iepazīšanu, urbānās kopienas pieredzes iepazīšanu Jaunolainē, un noslēguma pasākumu Miķeļdienas jampadracis.

Noslēguma pasākumā lieli un mazi ķekavnieki gan aktīvi atpūtās kopā ar bērnu vokālo ansambli “Cīrulītis” un burvju mākslinieku Danti Pecolli, gan izmēģināja savas gatavošanas prasmes vareņņiku meistarklasē, un noslēgumā uzdziedāja un parotaļājās kopā ar Līgu Brodužu no Bričkas.

Pasākuma aktivitātēm paralēli norisinājās dažādas diskusijas grupās par iedzīvotāju kopienas vajadzībām un iespējām Ķekavā. Diskusiju grupu moderatori sarunājas ar pasākuma apmeklētājiem un apkopoja idejas par četrām dažādām tēmām: uzņēmējdarbība un ģimene (Inese Grīnvalde), sociālā iesaiste un kopīga jautājumu risināšana (Lolita Lūse), sports un izglītība, brīvā laika pavadīšanas iespējas (Ints Vancāns) un kultūra, kultūras pasākumi (Oskars Ozoliņš).

Diskusijas_kopsavilkums

Atskats uz pasākumiem (video)

Vai pēc visu pasākumu cikla ir izdevies izveidot Ķekavas iedzīvotāju kopienu? Atbilde nav viennozīmīga: ir izdevies iedzīvotājos raisīt interesi par šiem procesiem, ir iezīmējušies atsevišķi līderi, īpaši no jaunajām ģimenēm, kuri ir gatavi iesaistīties un koordinēt procesus, ir apzinātas iedzīvotāju domas, idejas, vajadzības. Tomēr procesiem ir jāturpina virzīties, iedzīvotājiem jāapzinās savs spēks un iesaistes nepieciešamība, savas iespējas dzīvesvietas teritorijas kvalitātes uzlabošanā, vēlme sadarboties. Un, ja šī un nākamā gada laikā Ķekavā veidosies iedzīvotāju kopienas aktivitātes, būsim gandarīti par paveikto!

Ķekavas iedzīvotāju kopienas aktivizēšanas pasākumi norisinājās projektā „Sadarbojamies Ķekavā!”, projekta Nr. 2023.LV/NVOF/MIC/039, kuru realizēja biedrība “Partnerība Daugavkrasts” sadarbībā ar Doles Saviesīgo biedrību. Projekts tika īstenots programmas “NVO fonds” ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 

Top
Mainīt izmēru