Sākums » Jaunumi » Amatnieku alus brūzis HAT Brewery izvirzīts Dižprojektam 2022

Amatnieku alus brūzis HAT Brewery izvirzīts Dižprojektam 2022

PROJEKTA NOSAUKUMS: Amatnieku alus brūzis – “HAT Brewery”

ĪSTENOTĀJS: SIA HAT Brewery

VIETA: Lāmiņas, Katlakalns, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads

PROJEKTA FINANSĒJUMS: kopējās izmaksas: 49 236.50 EUR, ELFLA publiskais finansējums: 20 698.96 EUR

PROJEKTA MĒRĶIS: izveidot partnerības teritorijā (Ķekavas novadā) pirmo amatnieku alus (craft alus) darītavu, kurā tiks ražots amatnieku alus pēc dažādām receptēm no visas pasaules

PROJEKTA AKTIVITĀTES UN REZULTĀTI: projektā iegādātas iekārtas amatnieku alus ražošanas uzsākšanai: alus vārīšanas iekārta, CIP mazgāšanas iekārta, četri fermentācijas tanki, alus dzidrināšanas un gāzēšanas tvertne, ražošanas kontroles sistēmas panelis.

Projekta realizācijas rezultātā ir veicināta re-emigrācija un Latvijā ir atgriezusies jauna ģimene no Lielbritānijas, un realizējusi savu sapni: ražot amatnieku alu, kura ražošanas pieredze, nianses un noslēpumi ir apgūti, strādājot par alus meistaru līdzīgā uzņēmumā Lielbritānijā. Kopumā ir izveidots ģimenes uzņēmums, kurā šobrīd darbojas divi brāļi un māsas ģimene, kuras vīrs ir galvenais alus meistars.

Šobrīd tiek ražoti dažādi amatalus veidi: Eili (Pale Ale, IPA, APA u.c.), kā arī pirmie amatalus Lāgeri, kuri ieguvuši atzinību gan Latvijas bāros un kafejnīcās, gan arī ārvalstīs. Ar projektā iegādātajām iekārtām ir iespējams nodrošināt pilnu ražošanas ciklu un pildīt lejamo alu liela tilpuma traukos (kegos). Tomēr lielākā daļa pircēju, t.sk. ārvalstu, ir ieinteresēti iegādāties alu bundžās. Līdz ar to uzņēmums veic nākamo attīstības soli, un ar nākamā LEADER projekta realizāciju iegādāsies alus bundžošanas iekārtu.

Mājaslapa: www.hatbrewery.lv

Top
Mainīt izmēru